یزد ـ امام جمعه یزد، تقویت قدرت دفاعی کشور را لازمه دفاع از عزت و حیثیت میهن و نظام اسلامی دانست.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد با اشاره به روز صنعت دفاعی اظهار داشت: همه کشورها باید در مقابل دشمنان خود قدرت دافاعی و نیرو داشته باشند تا بتوانند دشمن را دفع کنند در غیر اینصورت کشور آنها قلمرو زورمداران و مستکبران خواهد بود.

وی بیان کرد: هر چه پیش می رویم باید قدرت نظامی ما نیز قویتر شود و علم جوانان نسبت به این حوزه باید ارتقا یابد تا در مواقع لزوم از آن بهره بگیریم.

ناصری با اشاره به اینکه امروز بمب اتم و صلاح شیمیایی نیز برای برخی کشورهای قدرت نظامی به شمار می‌روند، افزود: اما این ادوات سلاح کشتار جمعی است و استفاده از آن برای ما حرام است بنابراین هرگز به سراغ آنها نخواهیم رفت.

امام جمعه یزد تاکید کرد: در عین حال معتقدیم تقویت قدرت دفاعی لازمه دفاع از عزت میهن اسلامی است و باید در این مسیر قدم برداریم.

ناصری تصریح کرد: خداوند متعال حتی در بدن انسان نیز برای مقابله با ورود میکروب‌ها و بیماری‌ها به بدن، سیستم دفاعی ایجاد کرده آنگاه چطور عده ای انتظار دارند یک کشور با این همه دشمن و معاند سیستم دفاعی قوی نداشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت روز مسجد بیان کرد: مسجد جایگاه خدا است و در صدر اسلام نیز مکانی برای انجام اقدامات مهم پیامبر اسلام (ص) بوده و اصلا بسیاری از امور مربوط به مردم در مسجد انجام می شد.

ناصری خاطرنشان کرد: در دوران انقلاب اسلامی نیز مساجد محل جمع شدن جوانان و انقلابیون بوده و بسیاری از اعلامیه ها از طریق همین مساجد بین مردم منتشر می شد و برنامه ریزی بسیاری از راهپیمایی ها و تجمع ها در همین مساجد انجام می‌شد.

وی با تاکید بر اینکه مساجد بسیار با عظمت و دارای جایگاه والایی هستند، افزود: امروز می‌بینیم که صهیونیست‌ها در صدد تخریب یکی از مهمترین مساجد تاریخ یعنی مسجد الاقصی هستند و می‌خواهند به جای مسجد مجسمه بنا کنند.

ناصری تاکید کرد: اینها دشمن خدا هستند و می‌خواهند خانه خدا را تخریب کنند و برخی کشورهای مسلمان نیز در برابر آنها از خود سستی نشان می دهند.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اهمیت تربیت فرزندان بیان کرد: فرزندان امانت‌های الهی هستند که خدا آنها را نزد بشر به ودیعه گذاشته اما عده ای در این امانت خیانت کرده و فرزندان را به حال خود رها می کنند.

وی عنوان کرد: فرزند، دین، اعتقاد، ولایت، قرآن، صحت جسم و روح و همه و همه امانت‌های خدا هستند و نباید در این امانتها خیانت کنیم بلکه باید به وظایفی که خداوند متعال برای نگهداری از آنها تعیین کرده، عمل کنیم.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جنایاتی که در برخی کشورهای اسلامی در حال وقوع است، افزود: کشوری مثل قطر دستور قتل عام صادر می کند، سران یمن مردم را کشتار می کنند و سعودی‌ها جنایت‌های بزرگ علیه شیعیان به راه می اندازند اما همه سکوت اختیار کرده اند حتی برخی علمای اهل سنت نیز صحبتی نمی کنند.

وی بیان کرد: رئیس سازمان ملل نیز در مقابل پول بی عدالتی می کند و حقوق بشر را نادیده می گیرد و اینها همان هایی هستند که نقض حقوق بشر را تنها در ایران و زمانی که قانون برای فردی که ۱۸ نفر را به قتل رسانده اجرا می شود، می بینند.