اراک – نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: دولت باید انقلابی فکر و عمل کرده و با اقدامات خود روح باعظمت انقلاب را زنده نگه دارد، در این راستا می طلبد که به فعالیت های فرهنگی بیشتر توجه کند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه در مصلای بیت المقدس شهر اراک با اشاره به کودتای ۲۸مرداد ۱۳۳۲ بیان داشت: مردم ما هرگز از یاد نمی برند که آمریکا و انگلیس چه توطئه ها و دسیسه هایی را علیه کشورمان ترتیب دادند و رسانه های آنها همچون رادیو بی بی سی در واقع بیسیم چی این ظالمان و استعمارگران بودند.

وی افزود: دشمنان نظام اسلامی همواره تلاش داشته اند که انقلاب اسلامی و بنیان گذار آن را زیر سوال ببرند اما اقدامات آنها بیهوده است، چرا که تمام اقشار جامعه اسلامی ما به نقش مهم امام راحل در استقلال کشور و بنیان گذاری نظام مردم سالاری دینی واقف هستند.

لکه ننگ خیانت منافقان از وجودشان قابل تطهیر نیست

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار کرد: دشمنان نظام اسلامی و همچنین منافقان که از نظام اسلامی سیلی خورده اند به دنبال ضربه زدن به نظام هستند اما دشمنان و به ویژه منافقان باید بدانند که هرگز مورد اعتماد مردم کشورمان قرار نخواهند گرفت و لکه ننگ خیانت های منافقان با هیچ آب زمزم و کوثری از وجودشان قابل تطهیر و تبرئه نیست.

وی افزود: نظام اسلامی کشورمان نمونه و الگویی از نحوه حکومت مردم سالاری دینی است که در هیچ کجای جهان چنین نظامی به چشم نمی خورد و نمونه منحصر به فردی از حکومت مردمی و دینی است.

امام جمعه اراک گفت: امروز هم دشمنان نظام اسلامی و منافقان شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی را در دست گرفته اند تا نظام اسلامی را تضعیف کنند اما بصیرت و آگاهی مردم ما از باطن این دشمنان، فراتر از آن است که به آنها اعتماد کنند.

دری نجف آبادی با اشاره به روز صنعت دفاعی نیز گفت: امروز صنایع دفاعی و نظامی و موشکی ما در ابعاد مختلف به دستاوردهای چشم گیری رسیده اند در حالی که تجهیزات دفاعی ما در دهه های گذشته بسیار کم و ضعیف بود اما امروز با همت بلند فعالان این عرصه، شاهد رشد چشم گیری در صنعت دفاعی زمینی، هوایی و دریایی هستیم.

دولت در ترویج فرهنگ دینی، انقلابی و ولایی بیشتر فعالیت کند

امام جمعه اراک با اشاره به فرارسیدن هفته دولت خاطرنشان ساخت: ما انتظار داریم دولت در حوزه فرهنگی و ترویج فرهنگ دینی، انقلابی و ولایی بیشتر فعالیت داشته باشد و این فرهنگ ماست که ما را در مقابل دشمنان نظام اسلامی و تحرکات دشمنان منطقه ای ایمن می کند.

دری نجف آبادی با اشاره به اقتصاد مقاومتی خاطرنشان ساخت: اقتصاد مقاومتی شعار نیست بلکه همت بلند است و روی کاغذ نیست بلکه میدان عمل است و آنجا معنا می یابد که وابستگی اقتصادی کم شده، تولید رونق یابد و بهره وری افزایش پیدا کند.

وی افزود: واردات بی رویه امروز عامل گرفتاری و مشکل در اقتصاد ما شده و تولید را تحت تاثیر خود قرار داده و اگر می خواهیم واردات کاهش یابد و ارزآوری و رونق صادرات را شاهد باشیم، باید تولید را مجددا فعال کنیم.

امام جمعه اراک در سخنان خود همچنین به روز جهانی مساجد، گرامیداشت علامه مجلسی، روز پزشک و بزرگداشت ابن سینا و همچنین روز کارمند اشاره کرد.