محلات – امام جمعه محلات گفت: دشمن به دنبال تضعیف نقش موثر ایران در خاورمیانه، در مبارزه با گروه های تکفیری است و در این مسیر از هیچگونه اقدامی از جمله توطئه چینی و ایجاد ناامنی دریغ نمی کند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام مهدی ربانی در خطبه های نماز جمعه شهر محلات با اشاره به هفته دولت گفت: در روز هشتم شهریورماه ۱۳۶۰، شهیدان رجایی و باهنر در دفتر نخست وزیری، به دست منافقین کوردل به شهادت رسیدند و هفته اول شهریورماه به همین مناسبت هفته دولت نامیده شده است.

وی افزود: دولت در هفته دولت با اطلاع رسانی مناسب، دستاوردهای انقلاب اسلامی را برای مردم بازگو کنند تا مردم در جریان تحولات عظیم کشور پس از انقلاب اسلامی قرار بگیرند.

وی این ایام را فرصتی برای دولت دانست تا با اطلاع رسانی مناسب، دستاوردهای مهم دستگاه های اجرایی و نظام اسلامی را بیشتر از گذشته برای مردم تشریح کنند تا تحول عظیم صورت گرفته در کشور پس از انقلاب اسلامی برای همه اقشار جامعه خصوصا نسل جوان آشکار شود.

به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه بیشتری شود

امام جمعه محلات خاطرنشان کرد: دولت مردان باید به مطالبات مقام معظم رهبری توجه بیشتری کنند و در مسیر ارتقای ظرفیت های داخلی و تولید ملی در راه تحقق اقتصاد مقاومتی گام بردارد.

ربانی با اشاره به سالروز ورود آزادگان به کشور اسلامی ایران، جانفشانی ها و ایثارگری های آزادگان را در دوران دفاع مقدس و اسارت ستود و ابراز امیدواری کرد که آنان همچنان برای نظام اسلامی افتخار آفرینی کنند.

آمریکا به دنبال ایجاد ناامنی در کشورمان است

خطیب جمعه محلات افزود: یکی از مشکلات دنیای غرب و استکبار جهانی، حضور مستشاری ایران در منطقه و خصوصا سوریه و مقابله با گروه های تروریستی است که همچون استخوان در گلوی استکبار باقی مانده است.

ربانی افزود: آمریکا و اسرائیل با همکاری کشور عربستان به دنبال طرحی هستند که بتوانند با ایجاد نا امنی در داخل کشور، توجه ایران را به سمت مقابله با مشکلات امنیتی خود معطوف کنند تا با توجه کمتر به سوریه و مقابله با تکفیری ها، بتوانند به اهداف خود در منطقه سریع تر دست یابند.

وی ادامه داد: بر همین اساس، اقدام به مسلح کردن گروه های تروریستی و معاندین داخلی نظام اسلامی ایران کرده اند تا درون کشور ایجاد ناامنی کنند که با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان(عج) چند گروه تروریستی در تهران، کردستان و کرمانشاه دستگیر شدند.

امام جمعه محلات بیان داشت: همچنین این کشورها از منافقین حمایت کردند و حضور در همایش منافقین در پاریس، نشان دهنده آماده سازی این گروه تروریستی به منظور ایجاد ناامنی در کشور ایران است.

۱۶ هزار شهید کشور توسط گروهک منافقین ترور شده اند

ربانی با اشاره به جنایات و خیانت های گروهک تروریستی منافقین، کارکرد منافقین برای نظام سلطه را انجام جاسوسی برای دشمنان ملت ایران، اقدامات تروریستی و ایجاد آشوب در کشور خواند و تصریح کرد: از ۱۷ هزار شهید ترور در جمهوری اسلامی ایران، ۱۶ هزار شهید توسط گروهک منافقین ترور شده اند.

وی افزود: ایجاد آشوب در داخل کشور نیز یکی از اقدامات این گروهک است که نمونه آن آشوب های سال ۱۳۶۰ و آشوب های سال ۱۳۸۸ است که بخشی از آشوب های فتنه ۱۳۸۸ با همکاری گروهک تروریستی منافقین صورت پذیرفت.

امام جمعه محلات تاکید کرد: تحرکات اخیر آمریکا، اسرائیل و عربستان در حمایت از منافقین، نشان از زمینه سازی برای ایجاد آشوب و ناامنی در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری ایران نیز دارد که قطعا هوشیاری مردم و مسئولین، توطئه استکبار و منافقین کوردل را خنثی خواهد کرد.

ربای افزود: مطرح کردن نام منافقین توسط کشورهای استکباری و برخی کشورهای منفور منطقه، موجب حمایت مردم از ایشان نمی شود بلکه فرصتی را فراهم می آورد تا جنایات و خیانت کاری های منافقین بیش از گذشته برای مردم و نسل جوان جامعه بازگو شود.

مساجد از دیگاه اسلام جایگاه ویژه و با اهمیتی دارند

خطیب جمعه محلات با اشاره به روز جهانی مساجد اظهار داشت: این روز روزی است که مسجد الاقصی به دست یک یهودی به آتش کشیده شد و به همین دلیل این روز را روز جهانی مساجد نامیده اند.

ربانی افزود: در روایات فراوان به مساجد و فواید معنوی و اجتماعی حضور در مسجد اشاره شده که نشان از اهمیت زیاد این پایگاه های دینی از دیدگاه اسلامی دارد.

وی تصریح کرد: مسجد تجلی گاه وحدت، سنگر مستحکم در برابر تهاجمات نرم دشمنان و مرکز انقلاب اسلامی است و امام خمینی(ره) مساجد را سنگر نامید که باید این سنگرها را حفظ کرد.