آق قلا- وزیر کشور: با تاکیدات مقام معظم رهبری مردمی شدن اقتصاد مقاومتی باید در اصل قرار گیرد.

به گزارش پرس شیعه؛ عبدالرضا رحمانی فضلی، پیش از ظهر جمعه در آیین متمرکز پروژه های عمرانی و تولیدی هفته دولت آق قلا اظهار کرد: ما مردم خوبی داریم و هرچه داریم از مردم است و آنها هستند که توفیق خدمت را برای ما فراهم کردند و مردم بودند که جنگ و تحریم را تحمل کردند و امروز ما را یاری می‌کنند.

وزیر کشور متذکر شد: بزرگترین پایه امنیت و قدرت ملی ما، مردم هستند و نباید برای مسئولیت و وظیفه‌ای که داریم به مردم منت بگذاریم.

وزیر کشور ادامه داد: امام خمینی(ره) یک نفر بود، اما چون صادق، خالص، مؤمن بود و به مردم ایمان داشت در اوج قرار داشت و ما باید با مردم مثل امام برخورد کنیم و کار خدمت خود را عبادت بدانیم و همه ما دولتی‌ها باید در قبال مردم پاسخگو باشیم.

وی یادآور شد: البته ما نمی‌توانیم به همه مشکلات که تاریخی است در مدت کوتاهی پاسخ دهیم، اما اگر مردم احساس کنند ما صادقانه کار می‌کنیم به ما اعتماد می‌کنند، بنابراین باید فرصت را غنیمت بدانیم.

وزیر کشور اضافه کرد: اگر امکانات نداریم زبان نرم و پیشانی بدون گره و روحی مهربان که می‌توانیم داشته باشیم.

پویایی و انسجام سیاست داخلی

رحمانی فضلی به شرایط ناامن منطقه اشاره کرد و گفت: در شرایط کنونی با وجود همه فشارها و تهدیدها، شرایط کشور مطلوب است و خوشبختانه در امنیت مشکلی نداریم و در سیاست داخلی نیز شاهد پویایی و انسجام خوبی هستیم.

وزیر کشور با اشاره به تنوع اقوام و جغرافیایی در کشور، توضیح داد: امروز یک کشور متحد، یکپارچه و منسجم هستیم و احزاب و گروه‌ها به صورت فعال و پویا فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: اصلی‌ترین مشکل ما و اولویت اول کشور مشکلات اقتصادی است و باید این مسیر را طی کنیم و یا باید ادعاهای خود را نسبت به مردم انجام دهیم یا نباید انجام دهیم که در صورت عزم برای انجام تعهد راهی جز پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی نداریم.

رحمانی فضلی گفت: اقتصاد مقاومتی یک ضرورت سیاسی، امنیتی، اجتماعی و یک اصل برای پیشرفت امروز کشور است و همه کشورهایی که امروز در شرایط توسعه قرار گرفتند راه اقتصاد مقاومتی را طی کردند؛ با این تفاوت که آن کشورها شرایط سختی را برای مردم خود اعمال کردند.

وی خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را مشخص کردند و اگر ما به این سیاست‌ها عمل نکنیم مقصر هستیم و اول هم در مقابل فرزندان و مردم شهر و استان خودمان باید پاسخگو باشیم.

وزیر کشور اضافه کرد: ما باید از همه ظرفیت‌های مردم استفاده کنیم و باید از مصرف تا پس‌انداز و تولید، سیاست اقتصاد مقاومتی را پیاده کنیم، چراکه اگر اقتصاد ضعیف داشته باشیم اسلام و انقلاب ضربه می خورد و باید علما به مردم بگویند که باید همه در قبال اقتصاد مقاومتی مسئولیت داشته باشیم.

وی بر ضرورت ترویج فرهنگ پس انداز در کشور تأکید کرد و گفت: چرا فرهنگ پس‌انداز را در جامعه تقویت نمی‌کنیم؛ چرا به مردم آموزش نمی‌دهیم که با هر رقم درآمدتان می‌توانید سرمایه‌گذاری کنید؛ ما باید این فرهنگ اقتصادی را به مردم تأکید کنیم.

وزیر کشور به اصل برقراری عدالت در کشور اشاره کرد و افزود: کشور ما از بی‌عدالتی ضربه خورده و مقام معظم رهبری فرمودند که اگر اقتصاد مقاومتی را می‌خواهیم باید اجرای اقتصاد مقاومتی عادلانه باشد و باید در تمام کشور ایجاد شود.

وی تصریح کرد: اگر این عدالت وجود نداشته باشد مردم یک بخش از کشور به بخش دیگری از کشور مهاجرت می‌کنند و برای همه مشکل‌ساز می‌شود.

وزیر کشور بر ضرورت توجه به اقتصاد دانش بنیان تأکید و تشریح کرد: امروز تغییر تکنولوژی با سرعت پیش می‌رود و این تغییرات نتیجه دانش و علم است و اقتصاد مقاومتی باید با دانش‌بنیانی به جلو پیش برود و اگر کارخانجات ما با دانش پیش نروند نابود خواهند شد.

رحمانی فضلی اضافه کرد: باید دانشگاهیان و اساتید را به خدمت بگیریم و با استفاده از علم به جلو پیش برویم؛ باید از آنهایی استفاده کنیم که از صفر کارها را شروع کردند و امروز به جایگاه‌های خوب اقتصادی و تولید رسیده‌اند.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: ما در کشور مشکل پول نداریم، بلکه ما مشکل مدیریت منابع داریم و اگر مردم طرح توجیه‌پذیر اقتصادی داشته باشند ما با جدیت حمایت می‌کنیم و خودم تضمین مالی آن طرح را خواهم داد.

وی در پایان عنوان کرد: من به استاندار گلستان گفتم که در جلسه شورای اداری اگر کسی به من بگوید پول می‌خواهم از چشمم خواهد افتاد و این نوع مدیریت کارپردازانه را قبول ندارم، چراکه مدیر باید گزارش دهد این ابتکار را انجام دادم و این کارها را می‌خواهم انجام دهم، چراکه بودن پول و انجام کار که دیگر تحصیلات نمی‌خواهد و هر کسی می تواند این کار را انجام دهد.