علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی به منظور دیدار رسمی وارد هند شد.

به گزارش پرس شیعه؛ نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در بدو ورود به فرودکاه بین المللی ایندرا گاندی در دهلی نو در جمع خبرنگاران گفت: ارتقاء همکاریهای همه جانبه با کشورهایی که در دوره تحریمهای ظالمانه اقتصادی در کنار ما بودند مهمترین اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به ویژگیهای دور جدید همکاریهای دو کشور که در سفر اخیر نخست وزیر هند به ایران پایه گذاری گردید اظهار داشت: مجموعه زمینه های لازم برای ایجاد جهش در مناسبات تهران و دهلی نو در ابعاد دوجانبه، منطقه ای و بین المللی فراهم شده است.

شمخانی با اشاره به مشترکات قابل توجه و برداشتهای مشترک ایران و هند در بسیاری از موضوعات سیاسی، امنیتی وفرهنگی اظهارداشت: ارتقاء سطح همکاریهای فی مابین در ابعاد سیاسی، امنیتی، دفاعی و اقتصادی مهمترین اولویت مسولین دو کشور در فضای پسا برجام است.

وی گفت: مشترکات تمدنی، تاریخی و مذهبی میان دو کشور با توجه به جامعه عظیم مسلمانان در هند، زمینه بسیار مناسبی برای توسعه مناسبات فرهنگی میان ایران و هندایجاد نموده است.

شمخانی افزود: در شرایطی که جریان تروریسم تکفیری با ارایه قرائتهای دروغین از دین حنیف اسلام چهره مسلمانان در جهان را مخدوش نموده باید با افزایش ارتباطات هدفمند میان مسلمانان جهان با ریشه های اعتقادی فتنه تروریسم مقابله شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان بعد از ظهر امروز و در اولین برنامه سفر کاری خود با ناریندرا مودی نخست وزیر هند دیدار و گفتگو خواهد کرد.