شیراز – نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: امروز کنسرت و تعطیلی آن دغدغه مردم نیست چرا که باید میزان طرفداران کنسرت را با سفره های خالی در کشور مقایسه کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله اسدالله ایمانی در خطبه های نماز جمعه امروز شیراز با بیان اینکه باید به مسائل مهمتر از کنسرت و حاشیه های آن در کشور توجه کرد، گفت: یکی از نماینده های ولی فقیه و علما صحبتی در خصوص کنسرت و توجه به حرمت امام رضا (ع) بیان کردند که این نشان از دغدغه مندی است اما نباید بیش از اندازه این سخنان را مورد بحث قرار داد.

وی یادآور شد: امروز در کشور ما حدود ۸۰ میلیون نفر زندگی می کنند حال باید دید از این میزان چند نفر طرفدار واقعی کنسرت هستند و اینکه تاکنون چند درصد از کنسرت ها در کشور تعطیل شده که به گفته وزیر کشور تنها یک درصد از کنسرت هایی که در کشور برگزار می شود تعطیل گردیده است.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه کنسرت، نان و آب و شغل برای مردم نمی شود گفت: باید به مسائل مهم در کشور توجه داشته باشیم نه اینکه برای تعدادی محدود که طرفدار کنسرت هستند هر روز بحث و این موضوع ادامه داشته باشد در حالی که باید برای کارخانه های در حال تعطیل شدن و بیکاری مردم بحث کنیم.

وی یادآور شد: باید میزان طرفداران کشور را با میزان سفره های خالی در کشور مقایسه کنیم تا بدانیم کدام در اولویت است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس در ادامه سخنان خود با اشاره فرا رسیدن هفته دولت گفت: دولت طی سه سال گذشته خدمات فراوانی را ارائه کردند که از جمله آن باید به طرح سلامت و فعالیت های بهداشت و درمان اشاره کرد و نگاهی به تلاش دولتمردان برای کنترل تورم و شکستن رکود داشته باشیم.

آیت الله ایمانی تصریح کرد: خوشبختانه خیلی از وزرا می خواهند از حرکت های تند موجود فاصله گیرند که این فعالیت آنها بسیار ارزشمند است و نباید تلاش های دولت را کم مورد توجه قرار داد و اگر من حرفی می زنم نقد منصفانه است که باید وجود داشته باشد.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: باید معنویت مردم را بالا برد چراکه آنچه کشور ما را از خطر حفظ کرده ایمان، معنویت و توجه به ولایت فقیه است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه شهید رجایی و باهنر نمونه تعهد بالا به ولایت فقیه بودند گفت: این شهدا ذوب در ولایت بودند و چنان مخلصانه کار کردند که شهادت شان هفته دولت را رقم زد که در این یک هفته مردم بیش از گذشته به خدمات و تلاش های دولت آشنا شوند.

آیت الله ایمانی با بیان اینکه کشور ما همواره قربانی ترور بوده است گفت: ۱۷ هزار شهید ترور در کشور وجود دارد که در عرصه های جهاد سازندگی، نماز جمعه، میدان کار و … شهید شدند اما در این میان متاسفانه آمریکا و همدستان چنان عنوان می کنند که کشور را طرفدار تروریسم می دانند.

وی یادآور شد: در طول تاریخ شاهدیم که منافقین با کشور ما چه کردند. آنان زمانی که از ایران رانده شدند به عراق رفتند، زمانی که از آنجا رانده شدند به عربستان رفتند تا علیه مردم کشور ما اقدام کنند و حتی زمانی هم که در کشور حضور نداشتند مانند سال ۸۸ فتنه گری کردند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به اینکه دوستی با برخی کشورها ساده اندیشی است گفت: برخی از ساده اندیشان و یا قلم به مزدها فکر می کنند که برخی کشورها مانند آمریکا، فرانسه، انگلیس و … می توانند یار وفاداری برای کشور باشند در حالی که تاریخ و گذشته به ما نشان داده که چنین نیست و اینان همواره به دنبال ضربه زدن به کشور هستند، بنابراین باید بیش از گذشته مراقب فعالیت های اینان باشیم.