نوشهر – امام‌جمعه نوشهر گفت: توجه به اقتصاد مقاومتی باید به‌صورت گفتمان دربیاید تا تبدیل به یک فرهنگ عمومی شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام محمود مشایخ در خطبه‌های نماز جمعه این هفته نماز جمعه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت به ویژگی‌های شهیدان رجائی و باهنر پرداخت و گفت: دولت شهیدان رجائی و باهنر دولت مکتبی و دینی بودند و باید همه دولت به این مسئله توجه کنند.

وی افزود: ساده زیستی و توجه به محرومان و پرهیز از تجمل‌گرائی و دارای روحیه انقلابی و انگیزه انقلابی بودن باعث شد تا دولت شهیدان رجائی و باهنر به‌عنوان دولت شاخص باشد.

امام‌جمعه افزود: همه دولت‌ها باید انگیزه مردم‌داری و مردم یاری، تعهد همراه باصلابت و ایستادگی باانگیزه انقلابی داشته باشند.

وی با اشاره به ویژگی‌های دیگر شهیدان رجائی و باهنر که اهل سازش و مسامحه نبودند عنوان کرد: ملاک مقبولیت دولت‌ها در جمهوری اسلامی باید بر اساس ویژگی‌های دولت شهید رجائی و باهنر باشد.

امام‌جمعه نوشهر در بخش دیگر با اشاره به دیدار روز گذشته هیئت دولت با مقام معظم رهبری گفت: توجه به اقتصاد مقاومتی باید به‌صورت گفتمان دربیاید تا همه توجه کنند و تبدیل به یک فرهنگ عمومی شود.

وی افزود: در حوزه سیاست خارجی به دیپلماسی معتقدیم اما در کنار این دیپلماسی‌ها نباید از ظرفیت‌های درون کشور غفلت کرد و نباید به وعده وعیدهای خارجی‌ها تکیه کرد.

حجت‌الاسلام مشایخ در بخش دیگر به مسائل فرهنگی کشور پرداخت و گفت: همه دستگاه‌ها و نهادها باید در خصوص فرهنگ و دغدغه‌های فرهنگی احساس مسئولیت کنند.

امام‌جمعه نوشهر در ادامه خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به ۱۷ هزار شهید ترور در انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی از همان ابتدای شکل‌گیری، قربانی ترورهای ناجوانمردانه بوده تا این نظام و انقلاب را ساقط کنند اما همیشه این سناریوی ضد بشری، نفاق و تکفیری از سوی استکباران و در رأسشان آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها هدایت و برنامه‌ریزی‌شده است.

امام‌جمعه نوشهر از رضایتمندی بالای ۷۶ درصدی مردم از اجرای طرح امنیت اجتماعی در کشور خبر داد.