بوشهر – امام جمعه موقت آبدان گفت: خانواده‌ها کنترل بیشتری در زمینه استفاده فرزاندان از فضای مجازی داشته باشند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام حبیب پهلوزاده در نماز جمعه امروز آبدان اظهار داشت: امیرالمومنین علی(ع) در باره نعمت تقوا به خدا می‌فرماید «به خدا سوگند اگر دل‌هایتان از ترس آب شود و چشم‌هایتان از اشک خون شود در مقابل ایمان ناچیز خواهد بود».

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب بیان کرد: از جمله تذکراتی که رهبر به دولت دادند مسئله اقتصاد مقاومتی بود و تاکید داشتند که برای رسیدن به نتیجه مطلوب کارهای باید از روزمرگی خارج شود و جهشی شود.

امام جمعه موقت آبدان با تاکید بر اینکه باید از بدحسابی آمریکایی‌ها در مسئله برجام تجربه گرفت، ادامه داد: مقام معظم رهبری در مسئله فرهنگ به آزاداندیشی اعتقاد راسخی دارد؛ آزاداندیشی نه به معنی ولنگاری که دشمن فرصت تهاجم فرهنگی پیدا کنند.

وی اضافه کرد: اینترنت و فضای مجازی امروزه برای کسب ثروت استفاده می‌شود؛ ایجاد بیش از ۵۰۰ میلیون صفحه غیر اخلاقی در فضای مجازی سالانه ۱۳ میلیارد دلار از طریق فروش فحشا کسب در آمد می‌کند.

پهلوزاده ادامه داد: توصیه رهبری برای اینترنت ملی به خاطر مصون ماندن جوانان از این خطرات است؛ طبق آمار چند درصد فرزندان در فرانسه کلمبیا و آمریکا از طریق روابط نامشروع به دنیا آمده اند.

امام جمعه موقت آبدان افزود: از والدین عزیز می‌خواهم که بر روی فرزندان خود توجه بیشتری داشته باشند و مواظب این شمشیر دو لبه باشند.

وی گفت: موضوع دیگری که رهبر انقلاب فرمودند، پیگیری فیش‌های نجومی است که حتما باید این مسله بسیار مهم توسط دولت رسیدگی کامل شود.

پهلوزاده اضافه کرد: در هفته آتی روز بدون ربا را داریم؛ حرمت ربا به خاطر نپذیرفتن ریسک در معامله است ربا حرام شده تا ثروت بین فقرا و ثروتمندان به عدالت تقسیم شود.

وی با اشاره به موضوعات مطرح‌شده در مورد برگزاری کنسرت، افزود: اگر کنسرت مایه پیشرفت جامعه‌ای غربی بود الان غرب باید در مسائل اخلاقی به کمال رسیده باشد که اینطور رسید؛ مسائل مهم‌تری هست از اینها که باید مورد توجه قرار بگیرد.