بوشهر – امام جمعه موقت بوشهر گفت: تعداد زیاد جوانان مجرد و خانه‌ های مجردی هشداری به مسئولان است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر با تاکید بر لزوم توجه ویژه به عفاف و حجاب، اظهار داشت: یکی از مهمترین صفات برای هر نفر عفت و پاکدامنی است که باید توجه ویژه‌ای به این موضوع شود.

وی با اشاره به اینکه شهوت و مسائل اخلاقی منشا فسادهای اجتماعی و مسائل مالی است، اضافه کرد: کاهش آسیب‌های اجتماعی باید در دستور کار قرار بگیرد و توجه خاصی به این موضوع شود.

امام جمعه موقت بوشهر خواستار تلاش ویژه مسئولان در زمینه ازدواج جوانان شد و افزود: وجود زیاد جوانان مجرد و خانه‌های مجردی هشداری به مسئولان است که باید شاهد عملکرد بیشتری در زمینه عفاف و حجاب باشیم.

وی همچنین به برخی از مشکلات اقتصادی در کشور اشاره کرد و ادامه داد: اقتصاد جهان بر روی ریل بانکداری می‌چرخد و فساد در بانک‌ها بر اقتصاد هم تاثیر دارد.

دشتی خواستار توجه ویژه مسئولان نظام به وضعیت بانکداری در کشور شد و بیان کرد: ربا یکی از مهم‌ترین آسیب‌های بانک‌داری است که که باید نظارت بیشتری بر این موضوع صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه عدم نظارت بر عقود در سیستم بانکداری باعث بروز مشکلات زیادی می‌شود، گفت: در بانک‌ها فساد هست و معوقات میلیاردی بانکی مشکلات زیادی در اقتصاد و فرهنگ ایجاد کرده است.

امام جمعه موقت بوشهر با گرامیداشت سالروز شهادت شهید رجایی و باهنر و هفته دولت اظهار کرد: رجایی و باهنر الگوی مدیران ما بودند و مهم‌ترین ویژگی‌شان این بود که برخواسته از طبقه پایین جامعه بودند.

وی با اشاره به اینکه ویژگی شهید رجایی مدیریت انقلابی و اسلامی بود، خاطرنشان کرد: امروز هم نیازمند مدیریت علوی و انقلابی شهید رجایی هستیم.