اصفهان – وزیر دفاع گفت: پیام ما به کشورهای بزرگ این است که در تصمیم گیری های خود استقلال داشته باشند و با دخالت برخی مانند نتانیاهو نظرات خود را تغییر ندهند.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار حسین دهقان ظهر جمعه در سخنرانی پیش از خطبه‌ های نماز جمعه اصفهان با اشاره به خرید s۳۰۰ از روسیه و اصرار ایران برای تحویل این سلاح به کشورمان، اظهار داشت: ما با این کار خود در صدد بودیم تا به دنیا بفهمانیم یا کشوری وارد معامله با ایران نشود یا اگر شد باید به تعهدات خود پایبند باشد.

وی ادامه داد: پیام ما به کشورهای بزرگ این است که در تصمیم گیری های خود استقلال داشته باشند و با دخالت برخی مانند نتانیاهو نظرات خود را تغییر ندهند.

وزیر دفاع بیان داشت: ما اکنون در شرایطی به سر می بریم که به خودکفایی و تولید داخلی در بسیاری از تسلیحات دفاعی دست پیدا کرده ایم که به طور نمونه می توان به تولید موشک‌های بالستیک و کروز با هر بُرد دقت و قدرت تخریبی اشاره کرد.

وی تصریح داشت: ما با بررسی های خود و استفاده از توان کارشناسان همچنین توانسته ایم نواقص سیستم نظامی را برطرف سازیم.

دهقان با اشاره به آمادگی نیروهای نظامی ایران، در مقایسه با دیگر کشورها، اظهار داشت: نیروهای نظامی سایر کشورها بر مبنای جنگ کلاسیک آموزش دیده‌اند و نیروهای نظامی ایران بر مبنای جنگ نامتقارن برای مقابله با قدرتمندترین کشورها و قوی‌ترین سلاح‌ها آموزش دیده اند.

وی افزود: در حال حاضر توان دفاعی ما به اندازه ای است که می توانیم نیازهای خود را با توجه به تهدیدات پاسخ دهیم.

وزیر دفاع با بیان اینکه در حدی از آمادگی قرار داریم که هر تهدیدی در زمین، هوا و آب را پیشگیری کرده و پاسخ می دهیم، گفت: ما توان مقابله با همه تهدیدات را به واسطه آموزش، انتظام و انسجام در نیروهای نظامی به دست آورده ایم.

وی بیان داشت: اکنون ایران در شرایطی از قدرت قرار دارد که در بسیاری از مناسبات بین المللی تاثیرگذار است.

دهقان همچنین با اشاره به اینکه داعش نه تنها امنیت کشورهای منطقه را تحت تاثیر قرار داده است بلکه برای همه جهان به عنوان یک تهدید به شمار می رود، افزود: تنها کشوری که با باور قلبی به مقابله با این توطئه رژیم صهیونیستی رفته است، جمهوری اسلامی ایران است.

وی به هفته دولت نیز اشاره داشت و گفت: ساده زیستی از جمله ویژگی های شهیدان باهنر و رجایی بود و آن دو بزرگوار همواره در راه خدمت به مردم تلاش کرده و با ظلم مبارزه می کردند.

وزیر دفاع افزود: اعتماد مردم به خدمتگذاران آنها در دولت تلاش آنها در خدمت رسانی را دوچندان خواهد کرد و از همین رو در هفته دولت فرصتی برای ارزیابی اقدامات دولت فراهم شده است.