اصفهان – امام جمعه اصفهان گفت: همه علما و مراجع تقلید از شرایط فرهنگی کشور گلایه مند هستند که باید مسئولان مربوطه برای رفع این دغدغه علما و بهبود وضعیت فرهنگی کشور تلاش بیشتری داشته باشند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله سید یوسف طباطبایی‌ نژاد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان، با اشاره به وضعیت فرهنگی کشور و انتقاد برخی علما از این وضعیت، اظهار داشت: همه علما و مراجع تقلید از شرایط فرهنگی کشور گلایه مند هستند.

وی در ادامه افزود: باید مسئولان مربوطه برای رفع این دغدغه علما و بهبود وضعیت فرهنگی کشور تلاش بیشتری داشته باشند.

امام جمعه اصفهان با اشاره به وضعیت حجاب و عفاف به عنوان یکی از مصادیق وضعیت فرهنگی کشور، تصریح کرد: لازم است کارهای بیشتری برای ساماندهی عفاف و حجاب در کشور اجرایی شود که تعیین حدود ارتباط زن و مرد در ادارات و مغازه ها از جمله این امور است.

وی در خصوص انتقاد برخی به مطرح شدن مواردی در مورد قراردادهای نفتی و برنامه ششم توسعه در خطبه های نماز جمعه، اظهار داشت: این امور باید مورد ارزیابی قرارگیرد که در حال حاضر جای مطرح شدن آن در خطبه های نماز جمعه نیست.

آیت الله طباطبائی نژاد به دغدغه رهبر معظم انقلاب برای تقویت سیاست خارجی کشور نیز تاکید کرد و گفت: از نظر ما همه دولت ها در مسیر انقلاب بوده اند و پیشرفت های کنونی کشور ناشی از تلاش آنهاست.

وی تصریح کرد: خدمات دولت باید به گوش مردم برسد تا آنها را در برابر یاوه گویی مستکبران مقاوم کند.

امام جمعه اصفهان با اشاره به دلایل ماندگاری چهره هایی همچون شهیدان باهنر و رجایی، اظهار داشت: فعالیت های زیاد و رفتار و منش بزرگوارانه این دو شهید آنها را به الگویی برای مردم تبدیل کرده است.