اراک – نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: نقد بر اقدامات دولت باید منصفانه، سازنده و با هدف رفع مشکلات باشد در غیر این صورت سوژه دست دشمنان، برای تضعیف نظام اسلامی قرار خواهد گرفت.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه در مصلای بیت المقدس شهر اراک اظهار داشت: استان مرکزی سابقه درخشانی در فرهنگ و علم و همچنین صنعت دارد و استان امام خمینی(ره)، استان امیرکبیرها و قائم مقام ها است و می طلبد که دولتمردان نگاه ویژه ای به این استان داشته و دین خو را به این مردم ادا کنند.

وی افزود: فاصله گرفتن از فتنه گران و بدخواهان نظام اسلامی، تلاش در رونق اقتصادی و ارتقای اجتماعی از مهمترین کارهایی است که امروزه باید به آن بپردازیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: باید با قدرت از آرمان های امام و انقلاب دفاع کنیم و در این مسیر مساجد بهترین مکان و محفل هستند برای ارتقای معنویت در جامعه که باید نقش آنها بیش از پیش پر رنگ شود.

امام جمعه اراک تصریح کرد: همه ما باید با کسانی که به دنبال کمرنگ کردن نقش و یاد امام راحل و ارزش های انقلاب اسلامی هستند به طور جدی مقابله کنیم و مساجد در این زمینه نباید بی تفاوت و بی اهمیت باشند.

وی خاطرنشان ساخت: پیروی از رهبری، وفاداری به خون مقدس شهدا و پاسداری از آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی وظیفه همه ما است و باید در این راستا حرکت کنیم و از پیمان شکنان و دشمنان خدا، انسانیت و اسلام تبرّی بجوییم.

دری نجف آبادی با اشاره به هفته دولت و سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر، افزود: امروز افرادی همچون شهید رجایی و شهید باهنر در ساده زیستی قناعت و مجاهدت از اصلی ترین الگوهای جامعه ما هستند که همه باید از روش و منش آنها درس بگیریم، چرا که تمام هدف این افراد خدمت به جامعه بود و مثل شمعی سوختند تا به جامعه اسلامی روشنی ببخشند و در همین راه نیز جان خود را نثار کردند.

خطیب جمعه اراک تصریح کرد: امیدواریم در سال پایانی فعالیت دولت یازدهم، فکر انتخابات فکر دوم دولت بوده و فکر نخست آنها سازندگی و آبادانی و رفع مشکلات مختلف کشور باشد و کارنامه درخشانی را از خود برجای بگذارند که این بزرگترین رسالت قوه مجریه در جامعه ما است.

دری نجف آبادی گفت: در مورد اقدامات دولت نیز باید نقد منصفانه داشته باشیم و اگر نقد منصفانه باشد، هیچ اشکالی ندارد، اما باید از تخریب اقدامات دولت جلوگیری کنیم چرا که دستاویزی برای دشمنان ما در منطقه همچون رژیم صهیونیستی و آل سعود می شود تا از این مسائل در مسیر تحقق اهداف پلید خود سواستفاده کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار داشت: از خدا می خواهیم که شر دشمنان اسلام را از بلاد اسلامی و به ویژه شر رژیم صهیونیستی و آل سعود را از سر مسلمانان منطقه کم کند و به تجاوزگری های آنها پایان دهد.