کرج – نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه برخی دستگاه ها به نام قانون و در مقام عمل ربای مضاعف می گیرند، گفت: اگر گَرد ربا بر چهره جامعه بنشیند خیری نصیب مردم نمی شود.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان کرج، توجه به وقت نماز را یکی از نشانه شیعیان حقیقی برشمرد با تاکید بر لزوم رعایت تقوای الهی توسط جمیع مسلمانان، اظهار کرد: در طول شبانه روز باید لحظاتی را به منظور پرداختن به خود در نظر بگیریم تا بتوانیم مسیر رشد و رسیدن به کمال را طی کنیم.

وی در ادامه ضمن گرامیداشت هفته دولت با اشاره به مناسبت های پیش رو در هفته جاری، گفت: ماه ذی القعده در حال سپری شدن است و ۲۳ ذی القعده به روایتی سالروز شهادت امام رضا(ع) است.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه ائمه با انحرافات مبارزه می کردند، گفت: پس از شهادت امام کاظم(ع) فرقه هفت امامی تشکیل و پیروان این فرقه امامت امام رضا(ع) را قبول نکردند.

خطیب نماز جمعه کرج به مبارزه با فرقه گرایی که در همان سال ها شکل گرفت اشاره کرد و گفت: در دوران بنی عباس روزهایی را اهل بیت(ع) به عنوان زیارت مخصوص نظیر زیارت اربعین در نظر گرفتند.

ضرورت حفظ روحیه استکبار ستیزی مسئولان

وی با اعلام اینکه ۲۵ ذی القعده روزی است که زمین از زیر خانه خدا گسترش پیدا کرد این روز را مبارک و پرخیر توصیف کرد و افزود: هشتم شهریور سال ۶۰، دفتر ریاست جمهوری توسط منافقان منفجر و دو شخصیت بزرگ نظام جمهوری اسلامی به شهادت رسیدند از این رو این روز تحت عنوان روز مبارزه با تروریست نام گذاری شد.

آیت الله حسینی همدانی با اعلام اینکه شهیدان رجائی و باهنر شخصیت های بزرگ و بدون تجملی بودند که در میدان اقدام و عمل فعالیت کردند و الگویی برای دولت مردان محسوب می شوند، افزود: این افراد معتقد به مبانی دینی و استکبار ستیزی بودند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز خاطرنشان کرد: این مهم برای یادآوری وظایفی است که بر عهده داریم اگر از فکر انقلابی و فرهنگ رفتاری شهیدان در برخورد با مسئولیت ها فاصله گرفتیم باید منتظر انتشار حقوق های نجومی باشیم.

امام جمعه کرج با اشاره به اینکه تکرار یاد شهیدان جهت گیری نظام و خدمت به محرومان را نشان می دهد، گفت: این مهم استکبار ستیزی، عزت مندی و استقلال را گوش زد می کند امید است امروز مسئولان در این مسیر حرکت کنند.

بانکداری اسلامی و بانکداری بدون ربا است

وی با بیان اینکه بسیاری ادعای مبارزه با آمریکا را دارند، گفت: تروریست محصول استکبار است، گفت: تعداد زیادی از مردم بیگناه توسط منافقان و داعش کشته شدند، آمریکا به اسم مبارزه با تروریست وارد افعانستان شد و جنایاتی را انجام داد، اکنون استکبار در سوریه برای از بین بردن مردم ائتلاف می کند.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه اسلام از روزهای نخست قربانی ترور بود و ایران بزرگترین آسیب را از ترور دیده است، افزود: امروز داعش، گروه های تکفیری و منافقان با پول و نقشه صهیونیست و استکبار مقابل ایران ایستاده است، این ها افرادی را تعلیم دادند تا منطقه ناآرام شود.

وی با اعلام اینکه تلاش این افراد برای آن ها نتیجه ای جز شکست در پی نداشته است، گفت: هر آن چه ترور، خونریزی، جلادی و پلیدی در عالم است به آمریکا و اسرائیل ختم می شود از این رو باید در روزهای پایانی ذی القعده مرگ و نفرین را برای استکبار خواستار شویم.

نماینده ولی فقیه در استان البرز تصریح کرد: دهم شهریورماه روز بانکداری اسلامی و بانکداری بدون ربا است به همین منظور مسئولان باید بتوانند ربا را از بانکداری بگیرند چرا که ربا فعالیت سالم اقتصادی را از بین می برد.

انتقاد از برخی اقدامات شهرداری در خصوص ربا

امام جمعه کرج با تاکید بر اینکه برخی دستگاه ها به اسم قانون و در مقام عمل، ربای مضاعف می گیرند و حرام را قانونی می کنند، افزود: برخی اقدامات شهرداری در خصوص جریمه ها نیز این گونه است اگر گرد ربا در چهره جامعه بنشیند خیری نصیب مردم نمی شود.

وی در ادامه سخنان خود به دیدار مقام معظم رهبری با ائمه مساجد و هیئت دولت اشاره کرد و گفت: در این دیدار نکاتی در هفت بخش به دولت و در دیدار با ائمه جماعت نکاتی پیرامون بحث سکولار نبودن مساجد مطرح شد.

تقدیر امام جمعه کرج از کیمیا علیزاده

وی با تاکید بر اینکه در شروع سال تحصیلی خرید لوازم تحریر تولید داخلی ضروری است تا کارگری بیکار و کارخانه ای از کار نیفتد، گفت: از عملکرد قهرمانان البرزی از جمله کیمیا علیزاده قدردانی می کنم.