فاروج – امام جمعه فاروج گفت: دولتمردان باید خدمت خالصانه وبی منت شهیدان رجایی‌ و باهنر را در خدمتگزاری به مردم سرلوحه کارهای خود قرار دهند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام عباسعلی قلی زاده در خطبه‌های نماز عبادی – سیاسی جمعه این هفته فاروج با تبریک هفته دولت و گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: هشتم شهریور ماه ۱۳۶۰ منافقین کور دل با انفجار دفتر نخست وزیری، شهادت مظلومانه محمدعلی رجایی رئیس جمهور و حجت‌الاسلام‌ والمسلمین دکتر محمدجواد باهنر نخست وزیر وقت که هر دو از خدمتگزاران صدیق اسلام و یاران باوفای امام(ره) بودند، را رقم زدند.

وی با تجلیل از مقام شهیدان رجایی و باهنر افزود: دولتمردان باید رجایی‌ گونه و باهنرصفت در جهت خدمت خالصانه و بی‌ منت به مردم عزیز خدمت کنند.

حجت الاسلام قلی زاده با گرامیداشت هفته دولت اظهار داشت: در شهرستان فاروج خدمات خوبی در چند سال اخیر انجام شده است که از جمله مهم‌ترین آن‌ها راه روستائی وخدمات شهر داری شهرستان و دهیاری‌ها و راه اندازی برخی صنایع در شهرستان بود که زمینه اشتغال شماری از متقاضیان کار را فراهم کرد.

وی با بیان اینکه انتظارات و مطالبات رهبری معظم انقلاب و مردم خیلی فراتر از این خدمات است، تصریح کرد: همه باید مجاهدانه وانقلابی کار کنیم و اگر کسی در راستای خدمت به مردم احساس خستگی و یا ناتوانی می‌کند، باید بدون فوت وقت عرصه خدمت را برای تازه نفس‌ها خالی کند.

خطیب نماز جمعه فاروج در ادامه به موضوع لغو کنسرت‌های حاشیه ساز در حریم آستان قدس رضوی اشاره کرد و افزود: با برگزاری کنسرت‌های مبتذل برای جوانان ایجاد اشتغال نمی‌شود.

حجت الاسلام قلی زاده خطاب به وزیر ارشاد گفت: آقای وزیر ارشاد؛ به جای این همه هزینه بی فایده به فکر تقویت فرهنگ عمومی ودینی مردم باشید و باورهای دینی ومذهبی را تقویت کنید، چرا که از شما که فرزند یک عالم مجاهد، پارسا وانقلابی هستید این نوع رفتارها بعید است.

وی در ادامه به روز بانکداری و سیستم بانکداری بدون ربا اشاره و با بیان این جمله از بنیانگذار جمهوری اسلامی در مورد ربا که فرمودند: «رباخواری و ربادهی، اعلان جنگ با خدا و عامل بیکاری در جامعه است»، اظهار کرد: مردم از رفتارهای نامناسب بانک‌ها ناراضی هستند.

حجت الاسلام قلی زاده تصریح کرد: جریمه‌های دیرکرد امری غیر شرعی است و اگر سود سپرده‌های مردمی کم شده باید سود وام‌ها نیز کاهش پیدا کند.

وی همچنین به پیام مقام معظم رهبری به ورزشکاران بازگشته از المپیک اشاره کرد و گفت: امیدوایم که ورزشکاران نیز قدر این پیام رهبر معظم انقلاب را بدانند و با رعایت اخلاق اسلامی در عرصه های مختلف زندگی و پایبندی به ارزش‌های اسلامی در عرصه ورزش، الگویی مناسب برای جوانان کشور وکشورهای اسلامی وهمه دنیا باشند.

امام جمعه فاروج در ادامه خطبه‌های نمازجمعه این هفته به جنایات آمریکا و اسرائیل در منطقه اشاره کرد و گفت: نفاق و تکفیر دو لبه یک تیغ است که در دست آمریکای جنایتکار، انگلیس و رژیم صهیونیستی است.

وی اظهار داشت: تاکنون بیش از۱۷ هزار نفر ایرانی قربانی تروریسم مورد حمایت آمریکا شهید و چند برابر نیز مجروح ومعلول شده‌اند.

حجت الاسلام قلی زاده افزود: متاسفانه امروز تروریست‌ها در آغوش مدعیان مبارزه با ترور قرار دارند و تروریسم به عنوان ابزار استکبار برای رسیدن به هدف‌های نامشروع از هیچ جنایتی دریغ نمی‌کند.