بیرجند- امام جمعه بیرجند گفت: باید سیستم بانکداری ما اصلاح شود و مسئولان برای اسلامی شدن سیستم بانکداری در کشور تلاش کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام علی رضایی بیرجندی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان بیرجند با بیان اینکه مسجد سنگر انقلاب اسلامی است، اظهارکرد: مسجد قلب تپنده عالم است و باید به مرکز علم، نیروسازی و معنویت تبدیل شود.

وی مسجد سکولار را خلاف سیره رهبری دانست و عنوان کرد: مردم نگهدارنده مساجد هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه حضرت علی (ع) الگویی در خدمت دادن به مردم است، بیان کرد: حضرت علی (ع) خدمت کردن را بر پایه دین مدیریت و رهبری می کردند.

نقد به مسئولان و دولت با کارشناسی و سازنده باشد

امام جمعه بیرجند ضمن تقدیر از خدمات دولت گفت: نقدها به دولت و مسئولان باید کارشناسی شده و سازنده باشد در غیر این صورت تخریب خیانت به نظام است.

وی با بیان در گذشته برخی مسئولان مشکلات و مسایل را با چشم بسته برای آن راهکار ارائه داده اند، بیان کرد: حل مشکلات مردم باید با دیدباز انجام شود.

وی با اشاره برخی مشکلات در استان از جمله اشتغال و خشکسالی ها شود، گفت: در حوزه زیر ساخت ها هم نیازمند اجرای پروژه راه آهن هستیم که تا کنون برای پیگیری این پروژه اقدامات خوبی صورت گرفته اما مسئولان در اجرای آن تلاش داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه میلیون ها خدمات در طول سال از سوی دستگاه ها و وزارتخانه ها به مردم ارائه می شود، گفت: مسئولان نیز ارائه خدمت به نحو شایسته و بدور از مسایل سیاسی و انتخاباتی سرلوحه کار داشته باشند.

خطیب جمعه بیرجند با بیان اینکه یک سال تاپایان عمر دولت فرصت باقی مانده است، ادامه داد: دولت در این مدت باقی مانده سرگرم مسایل انتخاباتی نشود و از خدمت رسانی به مردم باز بماند.

وی با بیان اینکه برخی از هم اکنون فعالیت های انتخاباتی می کنند و می گویند اگر رای بیاوریم مبلغ یارانه را افزایش می دهیم، گفت: یارانه های نقدی باید صرف زیرساخت های کشور شود.

حجت الاسلام رضایی بیان کرد: اکنون شاهد هستیم ماهیانه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از خزانه عمومی صرف یارانه مردم می شود.

وی با بیان اینکه باید به استان های کمتر توسعه یافته با ارائه خدمات ویژه بیشتر توجه شود، ادامه داد: هم اکنون ۷۰ درصد مردم فقط مصرف کننده هستند.

وی با بیان اینکه باید فراهنگ کار، همگرایی و تولید در جامعه ترویح شود، بیان کرد: سالانه ۳۵ میلیون تن غذا دور ریخته می شودکه همه اینها اسراف است.

امام جمعه بیرجند به روز بانکداری اسلامی نیز اشاره کرد و افزود: ربا و مفت خوری باعث گرفتاری بشر می شود.

حجت الاسلام رضایی تصریح کرد: باید سیستم بانکداری ما عوض شود و مسئولان برای اسلامی شدن سیستم بانکداری در کشور تلاش کنند.