یزد ـ امام جمعه یزد با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در مورد وفاق در جامعه اسلامی گفت: دولت برای حل مشکلات کشور با گروه‌های مختلف تشریک مساعی داشته باشد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله محمد رضا ناصری در خطبه های این هفته نمازجمعه یزد با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری به گفتمان سازی و ایجاد وفاق در جامعه اسلامی تاکید فراوان دارند، اظهار داشت: گفتمان سازی یعنی در حل مشکلات کشور و اجرای برنامه های مهمی نظیر اقتصاد مقاومتی همه در کنار هم باشیم و یک هدف را دنبال کنیم.

وی عنوان کرد: مجلس، دولت، مردم، نخبگان، دانشگاهیان، حوزویان و اقشار مختلف باید در کنار هم قرار گیرند و دولت نیز باید با گروه های مختلف تشریک مساعی داشته باشد تا معضلات و مشکلات کشور برطرف شود.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر تلاش دولت برای جلوگیری از ایجاد مشکلات فرهنگی در جامعه تصریح کرد: دولت برای حفظ روحیه انقلابی و دینی مردم تلاش کند زیرا اگر مردم روحیه دینی و انقلابی نداشته باشند، در صحنه های مختلف حضور پیدا نخواهند کرد و این روحیه انقلابی و دینی است که همواره آنها را به مشارکت در برنامه های مختلف نظام آورده است.

امام جمعه یزد تصریح کرد: عده ای تلاش می کنند تا این روحیه انقلابی و دینی را از مردم بگیرند و ذائقه های آنها را به نفع خود عوض کنند به این معنا که کنسرت و سینما را جایگزین مسجد، فعالیت در فضای مجازی را جایگزین حضور در جمع خانواده، بی‌حجابی را جایگزین چادر و عفاف کرده‌اند.

وی افزود: این سیاست انگلیسی است که می‌خواهد به اسلام ضربه بزند و صداقت و روحیه انقلابی و دینی را از مردم بگیرد.

امام جمعه یزد در مورد برگزاری کنسرت ها نیز بیان کرد: اگر این کنسرتها به مجالس لهو و لعب باشد، حرام است و اسلام نیز آن را نمی خواهد.

وی با اشاره به اختلاط زن و مرد در کنسرتها تاکید کرد: دولت و وزیر ارشاد باید تدابیری اتخاذ کنند تا مجالس از حالت لهو و لعب خارج شود.

ناصری همچنین با اشاره به فرا رسیدن سال تحصیلی جدید اظهار داشت: برای مسائل تربیت دینی فرزندان این کشور و استان باید فکری شود زیرا بچه ها امانت‌های الهی هستند و ما نسبت به این امانات مسئولیم و باید برای تربیت دینی آنها تلاش کنیم.