در همین راستا شیخ محمد الخالد، وزیر کشور کویت به مسئولان ذیربط تاکید کرده است که نسبت به تهیه طرح های مدون و حساب شده جهت تامین امنیت عزاداری های ماه محرم سال جاری اقدام کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ وی در جدیدترین اظهارات خود از آغاز تدوین طرح های امنیتی برای تقویت هرچه بیشتر شبکه امنیت در این کشور با توجه به نزدیک شدن ماه محرم خبر داد تا شیعیان بتوانند با آرامش بیشتری به برگزاری عزاداری دهه اول محرم بپردازند.
کویت همچنین در راستای افزایش امنیت در این کشور٬ همکاری های اطلاعاتی با کشورهای عربی همجوار از جمله عراق را افزایش داده است.
محمد الخالد طی روزهای اخیر در جلسات کارشناسی مستمر با دست اندرکاران ارشد این وزارتخانه با اشاره به چالش های امنیتی پیش روی این کشور، از سستی برخی معاونان خود در کارهایشان انتقاد کرده و در همین راستا شماری از افسران ارشد وزارت کشور را بازنشسته کرد.
از سوی دیگر نیروهای امنیتی کویت روز گذشته یک شهروند این کشور را که کارمند یکی از نهادهای دولتی بوده و سابقه فعالیت در فضای سایبری را داشت٬ به اتهام ترویج افکار تروریستی مرتبط با داعش دستگیر کردند.
این فرد کویتی ٢۶ ساله با استفاده از رایانه شخصی و امکاناتی که در محل کار خود در اختیار داشته، اقدام به هک چندین سایت در تعدادی از کشورهای همجوار کرده و از این طریق اقدام به ترویج افکار تروریستی نموده است.
وزارت کشور کویت طی ماه های گذشته فعالیت خود در فضای مجازی و سایبری را با هدف رصد و کنترل موارد مشکوک به شدت افزایش داده است و چندی پیش نیز یک زن فیلیپینی عضو گروه تکفیری داعش را که قصد انجام عملیات انفجاری داشت٬ دستگیر کرد.
شهروند کویتی دستگیر شده در بازجویی های به عمل آمده به داشتن همکارانی در کشورهای عراق و اردن اعتراف کرد و تمامی این افراد با انجام هماهنگی های لازم میان کشورهای مذکور دستگیر شده اند.
فرد دستگیر شده در بازجویی ها همچنین اذعان کرد که با همکاری شرکای خود٬ تیمی مشترک را برای انجام فعالیت های خرابکارانه در فضای سایبری تشکیل داده است.