نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا می گوید که بلافاصله بعد از ورود به کاخ سفید، بزهکاران مهاجر را از ایالات متحده اخراج خواهد کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از بی بی سی، «دونالد ترامپ» نامزد منتخب جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا با حضور در ایالت کلیدی «آیوا» بار دیگر با تمرکز بر مقوله مهاجرت غیر قانونی، جنجال خبری دیگری را به وجود آورد.

وی وعده داد که در صورت پیروزی در انتخابات آمریکا، به توسعه سیستم ردیابی که به کنترل سیل مهاجرت بیانجامد، مبادرت کند.

به قول وی، این سیستم از برنامه ورود-خروجی پیروی می کند که قادر به رهگیری افرادی است که بیش از مهلت قید شده در روادید خود در ایالات متحده اقامت می کنند.

ترامپ همچنین بار دیگر از تمایل برای ساخت دیوار حائل با مکزیک در مرزهای ایالات جنوبی آمریکا سخن گفت.

ممانعت از دستیابی مهاجران غیر قانونی به مزایای اداره رفاه نیز از دیگر تهدید های انتخاباتی وی بود.

ترامپ در حالی اظهارات اخیر خود را ایراد کرد که مهاجرت از همان ابتدای تلاش برای ورود به کاخ سفید، یکی از محورهای اصلی بحث های انتخاباتی وی بوده است.

البته، وی در مواجهه با موج انتقاد فعالین اجتماعی و همچنین دموکرات ها که در جبهه مخالف او ایستاده اند، در یک هفته اخیر لحن گفتار و همچنین مواضع خود را نسبت به مهاجرین غیر قانونی نرم تر کرده و به عنوان مثال می گوید که به جای اخراج ۱۱ میلیون مهاجر غیر قانونی که در آمریکا زندگی می کنند، فقط بزهکاران مهاجر را وادار به ترک این کشور می کند.