وزیر امور خارجه عراق در دیدار با سفیر بغداد در واشنگتن اعلام کرد که کشورش نیازمند حمایت بین المللی برای مقابله با چالش های خود است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از الیوم السابع، ابراهیم الجعفری وزیر خارجه عراق از آمریکا خواست که افق های همکاری با بغداد در زمینه های مختلف را بگشاید تا عراق بتواند از تجارب واشنگتن استفاده کند و توافقنامه های امضا شده میان دو کشور به جریان بیفتد.

وی در جریان دیدار با «استیوارت جونز» سفیر آمریکا در بغداد که به مناسبت پایان دوره ماموریت وی در عراق برگزار شد اظهار داشت: عراق با کمک شهروندان خود و به نیابت از جهان و با کمک کشورهای دوست در چارچوب ائتلاف بین المللی با گروه داعش می جنگد و در این زمینه پیروزی های بسیاری کسب کرده است.

الجعفری تصریح کرد: تروریسم، انسانیت را هدف قرار داده است و این امر اقتضا می کند تلاش های مشترک بین المللی برای از بین بردن داعش افزایش یابد. عراق در حال حاضر به خاطر شرایط استثنایی که دارد و درگیر چالش های امنیتی، مبارزه با داعش و بحران اقتصادی ناشی از کاهش قیمت نفت و هزینه های جنگ با تروریسم است به حمایت کشورهای دوست نیاز دارد.

وزیر خارجه عراق خاطرنشان کرد: نبرد موصل نیازمند تلاش و همکاری و هماهنگی برای نابودی تروریست های داعش و فراهم کردن کمک های انسانی برای خانواده های آواره در این شهر است.

سفیر آمریکا در بغداد نیز بر حمایت واشنگتن از عراق در زمینه های مختلف و جنگ با تروریسم و بازگشت امنیت و ثبات به عراق و نیز به جریان انداختن توافقنامه های امضا شده میان دو کشور در راستای برقراری بهترین روابط تاکید کرد.