در بخشی از بیانیه حزب موتلفه آمده است: دولتمردان باید با تاسی از رجائی و باهنردر مقابل دشمنان انقلاب با اقتدار ایستادگی کنند و بدانند مردم متدین ایران دولتمردانی مانند این شهیدان می خواهند.

به گزارش پرس شیعه؛ حزب موتلفه اسلامی به مناسبت هشتم شهریور و هفته دولت بیانیه ای را صادر کرده است.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

هشتم شهریور روزی فراموش نشدنی در تاریخ انقلاب اسلامی است، روزی که حقیقت پیروزی شیفتگان خدمت بر تشنگان قدرت را نشان داد.

شهیدان باهنر و رجایی با اهدای خون خود انقلاب اسلامی را آبیاری کردند و این دو شهید والامقام نمونه ای مثال زدنی از ایثار و شجاعت و شهامت هستند. دولتمردانی که هیچگاه خدمت به مردم و اسلام را به منافع شخصی خود ترجیح ندادند.

شهیدان رجایی و باهنر که به گفته خود، رهبری موتلفه اسلامی را در برهه ای از دوره مبارزات بر عهده داشتند، همچون دیگر یاران موتلفه ای خود به دنبال تشکیل جامعه نمونه اسلامی بودند، جامعه ای که در ان معنویت و رفاه و پیشرفت در حد کمال است.

این دو شهید عزیز نمونه دولتمردان شاخص خدمتگذار بودند و آنچنان با خدمتشان در دل مردم درخشیدند که نماد دولتمردان پاک و متعهد، متخصص و ایثارگر جمهوری اسلامی شدند.

مقام معظم رهبری شهادت این دو مبارز مجاهد فی سبیل الله را که از سنگر مبارزه در زمان رژیم ستمشاهی می شناختند را درس آموز عنوان نموده و فرمودند” الگوی دو چهره انقلابی مومن و خالص بودند و زندگی و شهادتشان درس آموز بود. “

خدمت و صداقت در رفتار و گفتار این دو دولتمرد صدیق تا جایی بود که منافقین کور دل تاب و تحمل آنها را نداشتند و پس از افتراء و تهمتهای فراوان به ترور متوسل شدند اما خون این شهیدان جامعه اسلامی را هشیارتر و بیدارتر از گذشته کرد.

امروز دولتمردان ما باید با تاسی از این شهیدان در مقابل دشمنان نظام و انقلاب با اقتدار ایستادگی کنند و بدانند مردم متدین ایران اسلامی دولتمردانی رجایی و باهنر گونه می خواهد.

باهنر و رجایی پرچمداران اعتدال واقعی اسلامی بودند که با عدالت و عشق به ارزشهای اسلامی و تبعیت از رهبری گام بر می داشتند و امروز زمان زمان آزمایش دولتمردان است تا خود را بیازمایند که تا چه اندازه راه رجایی ها و باهنر ها را طی کرده اند.

حزب موتلفه اسلامی ضمن بزرگداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر بر ضرورت شناخت راه این شهیدان تاکید دارد و ضمن حمایت از اقدامات مثبت و سازنده دولت تاکید می کند تا دولت محترم تحت سایه ولایت فقیه در جهت ساختن جامعه نمونه اسلامی تلاش مضاعف نماید و راه و روش شهیدان باهنر و رجایی را سرلوحه کار خود قرار دهد.