روزنامۀ نیویورک تایمز نوشت: روابط عربستان و “اسراییل” نه تنها در حال بهبود است، بلکه به تدریج به یک «هم‌پیمانیِ آشکار» تبدیل می شود که مهم‌ترین وجه اشتراک آن «بی‌اعتمادی به ایران» است.

به گزارش پرس شیعه؛ این روزنامه آمریکایی با اشاره به سفر انور عشقی، ژنرال بازنشستۀ عربستانی و هیأت همراهش به سرزمین های اشغالی، این اقدام را به معنای «به رسمیت شناختن» اسراییل دانست و نوشت: عربستان در حال «سنجیدن واکنش افکار عمومی در موضوع رابطۀ علنی» با این رژیم است.

نیویورک تایمز افزود: عربستان «تبلیغات داخلی برای آماده کردن شهروندان خود جهت روابط بهتر با اسرائیل را آغاز کرده است».

روزنامه آمریکایی با اشاره به اینکه «تنفر» هر دو رژیم از ایران وجه مشترک آن هاست، نوشت: تل آویو و ریاض از آمریکا به دلیل توافق هسته ای با ایران و نوع برخورد اوباما با پروندۀ سوریه ناخشنودند.

نیویورک تایمز با خبر دادن از تلاش نتانیاهو برای افزایش کشورهایی که “اسراییل” را به رسمیت می شناسند، استفاده از زمینه های همکاری تجاری را یکی از راهبردهای وی در این زمینه دانست و تأکید کرد که تل آویو کانال های تماس رسمی با عربستان و امارات ایجاد کرده است.

نیویورک تایمز با اشاره به تلاش مصر برای تقویت روابطش با عربستان اضافه کرد: سامح شکری وزیر خارجۀ مصر، یک هفته پیش از انور عشقی به سرزمین های اشغال شده سفر کرده و با مسئولان رژیم اسراییل دیدار کرده بود.