بجنورد- کارشناس مسئول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از برگزاری پانزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از مهر، حجت الاسلام احمد محمدی درگفتگو با خبرنگار مهر گفت: این آزمون به صورت سراسری و همزمان، در روز پنجشنبه ٢٠ آبان ماه دردو نوبت در همه شهرستان های استان برگزار می شود.

وی افزود: شرکت در تمامی رشته های آزمون برای کلیه داوطلبان مرد و زن بدون هر گونه محدویت سنی آزاد است و هر داوطلب از میان رشته های آزمون مجاز به انتخاب حداکثر دورشته شامل انتخاب یک رشته در رشته حفظ و یک رشته در رشته های ترجمه و مفاهیم آزمون است.

محمدی اظهارداشت: داوطلبانی که قبلا در آزمون سراسری قرآن و عترت شرکت وموفق به کسب نمره قبولی شده اند مجاز به شرکت مجدد در همان رشته نیستند.

وی درمورد نحوه ثبت نام گفت: ثبت نام و شرکت در آزمون از طریق پایگاه اینترنتی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نشانی www.qia.ir امکانپذیر است.

حجت الاسلام محمدی افزود: زمان ثبت نام شرکت در آزمون از تاریخ ٢٠شهریور لغایت ٢٠ مهرماه و زمان صدور کارت ورود به جلسه آزمون از تاریخ اول آبان لغایت ٢٠ آبان است.

وی درخصوص رشته های آزمون اظهارداشت: این آزمون در ۴ موضوع: حفظ قرآن کریم، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، تدبر در قرآن کریم و معارف قرآن و اهل بیت (ع) و در ١٨رشته برگزار می شود که جزئیات آن در سایت مذکور قابل رویت است.

وی همچنین از آزمون ضمن خدمت در رشته ای ویژه با عنوان «تفسیر و مفاهیم سوره مبارکه صف» برای کارمندان دولت خبر داد و گفت: کارمندان دستگاه های دولتی می توانند با مراجعه به سایت مذکور نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

محمدی تصریح کرد: این آزمون در تاریخ ١٩ آبان ماه به صورت الکترونیکی و غیرحضوری از ساعت ٨ تا ١٨ از طریق سایت www.quranedu.ir انجام می شود.

وی افزود: کارکنان دولت و دستگاه های اجرایی به غیر از شرکت در «رشته مفاهیم و تدبر سوره مبارکه صف» در صورت شرکت در هر یک از رشته های «ترجمه و مفاهیم قرآن کریم» و کسب حد نصاب قبولی نیز می توانند از مزایای گواهینامه های آموزش عمومی به مدت ٢٨ ساعت در چارچوب نظام آموزش کارمندان دولت بهره مند شوند.

کارشناس مسئول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان با بیان اینکه شرکت درآزمون برای موسسات و مراکز قرآنی محدودیتی ندارد افزود: این آزمون اختصاص به موسسات وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی نداشته و کلیه موسسات و مراکز قرآنی می توانند در این آزمون شرکت و از حمایت های مالی آن و پرداخت هزینه های آموزشی موسسه بهره مند شوند.

به گفته وی در پایان به همه شرکت کنندگان گواهی معتبر پایان دوره و جوایزارزنده ای اهدا خواهد شد که در بخش آزمون ضمن خدمت ۱۱۰ جایزه ویژه کمک هزینه عتبات عالیات نیزدر نظر گرفته شده است.