عضو کمیته مبارزه با فساد پارلمان عراق گفت: “هوشیار زیباری” وزیر دارایی عراق معادل ۱۲ درصد بودجه سالانه پارلمان با ۳۲۸ نماینده را خرج می کند؛ لذا برکناری وی باعث صرفه جویی در هزینه های دولت عراق خواهد شد.

به گزارش پرس شیعه؛ “هاشم الموسوی” افزود: برکناری زیباری با توجه به موضوع صرفه جویی در عراق اقدامی ضروری برای صرفه جویی در هزینه های دولتی است.
الموسوی که با پایگاه اینترنتی “السومریه نیوز” گفت و گو می کرد، ادامه داد: رویکرد فضای مجلس به طرف برکناری وزیر دارایی است اگر همان ساز و کار برکناری “خالد العبیدی” وزیر دفاع یعنی رای گیری مخفی استفاده شود.
وی خاطر نشان ساخت: این ساز و کار باعث می شود نمایندگان در قید و بند تعارفات فراکسیون های سیاسی پارلمان درباره استیضاح نباشند.
“جاسم محمد جعفر” نماینده ائتلاف “دولت قانون” پیشتر گفته بود که روز سه شنبه آینده زمان برگزاری جلسه برکناری زیباری است اما این امکان را نیز مطرح کرد که تعدیل کابینه به پس از عید قربان موکول شود.
پارلمان عراق پنجشنبه گذشته زیباری را بنا به درخواست “هیثم الجبوری” استیضاح کرد که الجبوری گفت درخواست سلب اعتماد به وزیر دارایی توسط ۱۰۰ نماینده امضا شده اما منوط به آنکه رای گیری مخفی باشد.