توجه بیشتر به حوزه علمیه و علما، تا کید بر تقویت شبکه های اجتماعی ملی، توجه به احکام اسلامی در برنامه ها و ترویج فرهنگ صحیح، تاکید بر تقویت شبکه های برون مرزی از جمله توصیه های امروز مراجع به رئیس رسانه ملی بود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روابط عمومی مرکز قم ، حضرت آیت الله نوری همدانی در دیدار رئیس رسانه ملی وظیفه رسانه ملی را سنگین توصیف کردند و با اشاره به نقش اثر گذاری آن در حوزه فرهنگ توجه بیشتر به حوزه علمیه و علما که در حوزه فرهنگ اثر گذارند خواستار شدند .

ایشان پاسخگویی به رسانه های معاند و برخی شبکه های دیگر را از وظایف مهم صدا و سیما برشمردند و گفتند: صدا و سیما باید در این زمینه با قدرت به میدان بیاید چرا که آنها هیچ گاه از دشمنی شان با اسلام و ایران کوتاه نمی آیند.

حضرت آیت الله نوری همدانی همچنین بر توجه ویژه صدا و سیما به حجاب در برنامه ها تاکید کردند.

معظم له با اشاره به دشمنی عمیق صهیونیست ها با ایران و اسلام بر ساخت برنامه هایی در جهت پاسخگویی به آنها تاکید نمودند.

تاکید بر تقویت شبکه های اجتماعی ملی

در ادامه این دیدار ها حضرت آیت الله مکارم شیرازی هم اهمیت کار این سازمان را یاد آور شدند و گفتند: اخلاقیات از بهترین برنامه هایی است که باید مستقیم و غیر مستقیم در برنامه های این سازمان دیده شود.

این مرجع تقلید همچنین برهماهنگی صدا و سیما و وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات برای تقویت شبکه های اجتماعی تاکید کردند .

صدا و سیما نسبت به اصلاح جامعه اهتمام بیشتر داشته باشد

حضرت آیت الله موسوی اردبیلی هم توجه به احکام اسلامی در برنامه ها و ترویج فرهنگ صحیح را خاطر نشان کردند و افزودند: صدا و سیما موجب اعتباراین مملکت است لذا باید نسبت به اصلاح جامعه اهتمام بیشتر داشته باشد.

‌حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در این دیدار با تشکر از خدمات سازمان صدا و سیماکار این رسانه را مهم ارزیابی کرد و گفتند: این اهمیت باعث مسولیت بیشتر این رسانه می شود.

ایشان تاکید کردند برنامه های صدا و سیما باید دینی و اسلامی باشد تا اثر گذاری آن بیشتر شود

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی همچنین به کاری گیری افراد خوش سلیقه در سازمان صدا و سیما و برنامه های مختلف را مورد توجه قرار دادند.

معظم له توجه به اخلاقیات را نیز در برنامه های مختلف مورد تأکید قرار دادند و گفتند: توجه به محرم و نامحرم و حجاب در برنامه ها موجب رضایت امام زمان(عج) خواهد شد.

ایشان همچنین بر اتقای رادیو معارف و پوشش سراسری آن در کشور تاکید کرد.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی برنامه سازی برای مسلمانان و شیعیان دیگر کشور ها را در شبکه های برون مرزی مورد توجه قرار دادند و افزودند: فعالیتهای صدا وسیما باید موجب عظت کشور باشد.

علی عسکری همچنین با حجت الاسلام و المسلمین سعیدی تولید آستان مقدس حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها و امام جمعه قم دیدار کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی در این دیدار ضمن تبریک انتصاب آقای علی عسکری بر ریاست سازمان صدا و سیما تاکید کرد که همه برنامه های سیاسی و اقتصادی و طنز باید فاخر و ارزشمند باشد که مدتی است که این امر دیده می شود.

وی بر تولید محتوای خدا پسندانه تاکید کرد و گفت همه تولیدات باید برای خدا و مصالح دینی باشد .

دکتر علی عسکری در این دیدارها ضمن بیان گزارش کاملی از فعالیت های این سازمان تصریح کرد تلاش می کنیم همه برنامه ها در راه ترویج دین و فرهنگ اسلامی و مطابق با منویات مقام معظم رهبری در جهت دین اخلاق و امید و آگاهی بخشی باشد.

رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به فعالیت بیش از ۲۰۰ شبکه ماهواره ای علیه نظام جمهوری اسلامی گفت تلاش می کنیم علاوه بر شبکه های برون مرزی و داخلی رادیوهای اینترنتی را نیز برای رساندن پیام انقلاب اسلامی راه اندازی می کنیم

دکتر علی عسکری توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی و نشان دادن روحیه امید و فعالیت را از دیگر برنامه های سازمان صدا و سیما دانست و از راه اندازی شبکه ایران کالا برای معرفی رایگان تولیدات داخلی خبر داد.

علی عسکری همچنین با اشاره به وجود هشتاد هزار مسجد در کشور گفت سازمان صدا و سیما تلاش می کند این مساجد فعال شوند چرا که هر کدام از آنها کانون ترویج اسلام است و می تواند نقش موثری در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن داشته باشد.

رئیس سازمان صدا و سیما همچنین از ورود این رسانه بر فضای مجازی خبر داد و گفت راه اندازی شبکه های IPTV از برنامه های صدا و سیماست.

وی همچنین از راه اندازی شبکه پیام رسان سروش در صدا و سیما خبر داد.