مشهد ـ جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه برجام معیاری مناسب و تجسمی عینی از روح تعامل‌پذیری دشمن است، گفت: هم اکنون زوال قدرت دشمن به خوبی نمایان است.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار حسین سلامی صبح پنجشنبه در اجلاس سالانه اساتید بسیجی در مشهد اظهار کرد: خوشحالم که این افتخار نصیب بنده شد تا در این جمع بزرگ و در بین اساتید بسیجی حضور داشته باشم.

وی ادامه داد: ما در موقعیت سرنوشت ساز، خطیر و بسیار تعیین کننده ای از تاریخ اسلام و ایران در شرایط کنونی قرار داریم و در مقطعی هستیم که فاصله تعیین کننده ای بین نظام استکبار با محوریت قدرت های غربی ازیک سو و انقلاب اسلامی و هواداران آن از یک سوی دیگر وجود دارد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با تأکید بر اینکه نقشه سیاسی آینده جهان و هندسه جدید قدرت و همچنین مسیر آینده بشریت با نتیجه نبرد و تقابل بزرگ استکبار و دنیای اسلام ارتباط مستقیم خواهد داشت، گفت: جغرافیای سیاسی جهان معمولا بعد از جنگ های بزرگ شکل گرفته است مثلا در جنگ های جهانی اول و دوم اروپا شکل دهنده ساختار قدرت سیاسی بوده است.

سلامی بیان کرد: دنیای غرب می دانست انقلاب اسلامی از مرکز ایران آغاز می شود و دامنه نفوذ و گستره تاثیر انقلاب اسلامی در مرزهای جغرافیایی ایران اسلامی متوقف نمی شود زیرا انقلاب اسلامی با پیام ها یی برای تغییر نقشه سیاسی جهان اسلام و سیاره زمین و همچنین آغاز حرکتی برای فروپاشی نظم ناعادلانه قدرت آغاز شده تا هندسه قدرت در جهان را تغییر دهد.

وی با بیان اینکه دشمن می داند که اگر در برابر امواج خروشان این پدیده عظیم ایستادگی نکند، نقشه ژنتیک سیاسی و فرهنگی اسلام دنیا را تغییر می دهد، افزود: آنها از تاریخ آموخته اند که پیام های آسمانی اسلام به دلیل تطابق با فطرت انسان بر قلب ها نفوذ می کند وعدالت اسلامی می تواند بر بی عدالتی حاکم از سوی قدرت های پیشرفته غلبه کند.

جانشین فرمانده کل سپاه بیان کرد: آنها می دانند که اگر در مقابل این امواج عظیم پیام های انقلاب اسلامی ایستادگی نکنند به تدریج تسلط سیاسی خود را بر سراسر جهان اسلام از دست می دهند، جهانی که تسلط بر آن به معنای تسلط بر تمام عالم است.

وی افزود: به عبارت دیگر نه تنها امروز یک تفرقه راهبردی در سیاست‌های دشمن حاصل شده و ما توانسته‌ایم جبهه‌ای وسیع بر روی اسلام باز کنیم بلکه توانستیم تا حدود زیادی اراده سیاسی مسلمانان را بر کفار یهود و نصارا تحمیل کنیم.

جانشین فرمانده کل سپاه مواجهه راهبردی و تبعیت نکردن از دشمن را غیر قابل تبدیل به تعامل دانست و بیان کرد: این یک تفکر ساده لوحانه است که ما تصور کنیم دشمنی که از اساس با هویت، حیات معنوی، استقلال، موجودیت، عزت و منشور حقیقی انقلاب در تضاد اعتقادی عمیق است و موجودیت اسلامی و انقلابی را متضاد با حیات سیاسی و فرهنگی خود می‌داند این فضا را رها کند و به میدان استراتژیک تنزل موقعیت دهد که این موضوع به مفهوم مرگ و زوال سیاسی است.

وی خاطرنشان کرد: وقتی مواجهه‌ها بر اساس راهبرد انجام می‌شود و تنها تغییر راهبرد، صحنه‌ها را تغییر می‌دهد، تن دادن به تعامل با دشمن به مفهوم تخلیه تمام ظرفیتی است که امروز سرمایه ادامه بقای سیاسی امنیتی اجتماعی اقتصادی کشور است.

برجام معیاری مناسب و تجسمی عینی از روح تعامل‌پذیری دشمن است

سلامی برجام را معیاری مناسب و تجسمی عینی از روح تعامل‌پذیری دشمن در فضای جدید دانست و گفت: می‌بینید که دشمن چگونه در فضای تعامل قصد گسترش سلطه سیاسی و فرهنگی و نظامی خود را دارد پس نمی‌توان با مدل برجام به حفظ استقلال واقعی خود بیندشیم.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: این تفکر در عمل محکوم به شکست است هر چند مبانی نظری و پایه‌های فلسفی آن هم قابل بطلان است اما همواره تجربه برای نشان دادن مصادیق، زیباترین معیار است.

وی با اشاره به درخواست نیجریه از آمریکا برای مهار گروه‌های تروریستی، گفت: نخستین خواسته آمریکا در مقابل این همکاری این است که به قانون همجنس‌گرایی درآن کشور رأی دهدند، همچنان که وقتی با ما در برجام معامله می‌کند از ما می‌خواهد که توسعه قدرت بازدارنده و دفاعی خود را متوقف کنیم به عبارت دیگر به دنبال یک راهبرد تهی‌سازی، پوچ‌سازی و تخلیه طرف مقابل از قدرت است.

آثار زوال قدرت دشمن به خوبی نمایان است

سلامی با بیان اینکه آثار زوال قدرت دشمن به خوبی نمایان است، گفت: این تمدن به فروپاشی اخلاقی رسیده زیرا کشوری که به دنبال صدور ارزش‌های خود به کشورهای دیگر بوده و از طریق هالیوود، ماهواره و تلویزیون به دنیای خارج از خود ابتذال، خشونت، بی‌هویتی و نسبی گرایی اخلاقی را ترویج کند نمی‌تواند در امان بماند.

وی با اشاره به اینکه ما فکر می‌کنیم که آمریکا نماد یک تمدن برتر در جهان است در حالی که ۱۰۰ واقعیت به شکل آماری نشان می‌دهند که این جامعه قابل دوام نیست، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در نامه خود به جوانان غربی فشرده‌ای از ارزش‌های اسلامی به عنوان پایه‌ای از معرفت نسبت به حقایق موجود در اسلام را معرفی کردند تا بخش زیادی از جامعه جوان غربی از بی‌هویتی نجات پیدا کنند.

هیروشیما و ناکازاکی محصول تمدن غرب هستند

جانشین فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه غرب در مظاهر مادی پیشرفت‌های مناسبی داشته اما ظرفیت‌هایی که برای ویرانی زمین اندوخته از ظرفیت‌هایی که برای ساختن آن ایجاد کرده بسیار بیشتر است، بیان کرد: هیروشیما و ناکازاکی محصول تمدن غرب هستند و این تمدن وقتی در شیمی پیشرفت کرد مواد انهدام تمام بشریت را ساخت، وقتی در الکترونیک پیشرفت کرد جنگ الکترونیکی ساخت و وقتی در آی. تی پیشرفت کرد نشر ابتذال را به راه انداخت.
سلامی بیان کرد: انسان متمدن غرب، ترامپ است که نشان دادن عکس برهنه همسر خود را نمود هنر خداوند دانسته و یا هیلاری کلینتون است که برای تبلیغات سیاسی صدای سگ درمی‌آورد اما اسلام به دنبال هویت اصلی انسان و احیای کرامت روح انسان است و برای این دین کشتن یک انسان به غیر از ضرورت کشتن همه بشریت است.

غرب دچار نوعی فروپاشی نظام سیاسی شده است

وی با بیان اینکه غرب دچار نوعی فروپاشی نظام سیاسی شده است، اظهار کرد: هم اکنون تحولات سیاسی با اراده آنها صورت نمی‌گیرد و امروز جهان اسلام است که تحولات سیاسی را رهبری می کند و دیگر اثری از درخشش قدرت سیاسی غرب وجود ندارد.

توان اقتصادی غرب در حال زوال است

سلامی افزود: روند این قدرت رو به کاهش است، توان اقتصادی غرب در حال زوال بوده و بحران‌های فراوانی دارند و ما این را می‌دانیم و آموخته‌ایم و از قرآن دیده‌ایم که اگر از کفار تبعیت کنیم ما را به عقب برمی‌گردانند و اینکه مقام معظم رهبری می‌گویند تبعیت نکردن از دشمن جهاد کبیر است، هم منطق قرآن و هم تجربه ما است.

جانشین فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه دشمن در هر نقطه ما را ضعیف ببیند از همان نقطه حمله می‌کند، گفت: هم اکنون بیش از۳۰ سال است از حمله نظامی دست برداشته‌اند و این موضوع به این معنی قدرتمند بودن ما در این صحنه بوده و در صحنه نظامی بر ما برتری ندارند.

وی با اشاره به اینکه تهاجم فرهنگی دشمن قوی است و تلاش دارد طوفان تیره فرهنگی را در همه جهان پراکنده کند، گفت: این موضوع یک جنگ واقعی است و نباید اجازه داد که ابتذال اخلاقی غرب را به جوانان ما زیبا نشان دهند و برای این کار به خدا پناه می‌بریم زیرا همه چیز برای سعادت بشر را خداوند بیان کرده است.