سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن ابراز رضایت از کاهش درگیری ها بین نیروهای ترکیه و شبه نظامیان کرد سوری از اقدامات ترکیه در شمال سوریه حمایت کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از آناتولی، «جان کربی» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست مطبوعاتی در محل آن وزارتخانه با اشاره به عملیات سپر فرات ارتش ترکیه در بخش های از خاک سوریه اعلام کرد: این تلاش ها مورد حمایت ماست و در این خصوص با ترکیه در تماس هستیم.

وی با اشاره به فروکش کردن حملات ترکیه به شبه نظامیان کرد مورد حمایت آمریکا گفت: تنها می توانم این را بگویم که ما شاهد آرامش و تداوم آن هستیم و از این بابت خرسندیم و همه را به تمرکز برای مقابله علیه داعش در سوریه دعوت می کنیم. در این رابطه با همه در حال تماس و مذاکره هستیم. در پی کشف راه های باز گفت و گو برای تداوم مذاکرات هستیم تا درگیری دیگری اتفاق نیافتد.

او در پاسخ به این پرسش که آیا مقامات آمریکایی و ترکیه ای درک متقابلی از یکدیگر دارند؟ گفت: نقاط تمرکز ما تغییر نکرده است، دیدگاه ما درباره نظر ترکیه نسبت به موضوع تروریسم و مبارزان در مرز سوریه کاملا مشخص است. مذاکرات ما در این خصوص ادامه دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در پایان در رابطه با این که در صورتی که ترکیه با گروه تروریستی پ.ک.ک. وارد مذاکره شود آمریکا از آن حمایت خواهد کرد یا خیر؟ گفت: ما همواره از پ ک ک خواسته ایم از اقدامات تروریستی دست بردارد، کشتار مردم بی گناه ترکیه را متوقف کند و مذاکرات را از سر گیرد. آن ها باید دست از خشونت بردارند.