تبریز – وزیر سابق اطلاعات با تاکید بر اینکه انقلاب مرز نمی‌شناسد، گفت: امام خمینی(ره) به دنبال بیداری اسلامی در کشورهای مسلمان بود.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام حیدر مصلحی بعداز ظهر سه شنبه در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز با اشاره به اینکه باید حکومت اسلامی در ایران که هدف امام خمینی(ره) بود محقق شود، گفت: البته گام های بسیاری برای تحقق حکومت اسلامی باقی مانده است و باید همه برای این مهم و زمینه سازی برای برپایی حکومت امام زمان(عج) تلاش کنند.

وی با تاکید بر اینکه حکومت اسلامی با دشمنان سرسختی مواجه است، گفت: پشت پرده تمام مفاسد سیاسی، اقتصادی و اجتماعی داخل کشور، دستگاه های اطلاعاتی بیگانه است.

وزیر سابق اطلاعات سپس با تاکید بر اینکه دشمن در رفتار خودی ها تغییر ایجاد می کند، ادامه داد: دشمنان و حامیان استکبار جهانی آرام ننشسته اند که ما حکومت اسلامی را پیاده کنیم، سیا و موصاد در زمینه های مختلف علیه ایران برنامه ریزی می کنند.

مصلحی همچنین با بیان اینکه تغییر ساختار ترفند دیگر دشمن علیه انقلاب اسلامی است، ابراز داشت: مبارزه در جنگ نرم کار پیچیده و سختی است و باید در این خصوص صبور بود چراکه دشمن ۲۷سال پس از رحلت امام راحل اقدامات بسیاری برای تغییر رفتار در داخل انقلاب اسلامی کرده است.

وی با تاکید بر اینکه دشمن در جنگ نرم تلاش می کند تا دگرگونی در افکار شکل گیرد، گفت: امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری نظام فکری دشمن را به هم ریختند.

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به اینکه دفاع مقدس مثال بارزی است که همه دنیا علیه ایران اجماع کرده بودند و همگی شکست خوردند، گفت: آمریکا در مقاطع حساس خود ورود می کرد ولی ایران با دست خالی در حالی که مدت زیادی از انقلاب اسلامی نو پا نمی گذشت مقابل همه آنها ایستادگی کرد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ایران اسلامی در عرصه علمی پیشرفت زیادی کرده است، گفت: به همین دلیل است که اوباما رئیس جمهور آمریکا گفته است که ما باید به مراکز علمی ایران نفوذ کنیم و بدانیم چرا آنان در دوران تحریم زمین نخوردند.

مصلحی سپس افزود: آمریکا در عجب است که چرا تحریم ها نتوانسته ایرانیان را تسلیم کند و کارهای ما را عقب بیندازد، آنان به دنبال یافتن جواب این سوال هستند.