فاروج – امام جمعه فاروج با بیان اینکه امروز دشمنی با نظام اسلامی فراتر از دشمنی های رایج در دنیاست، گفت: تنها راه مبارزه با دشمن، اقتدارهمه جانبه بوده و کسب آن نیازمند عزم و اراده ملی است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام عباسعلی قلی زاده در خطبه های نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته فاروج با اشاره به پایان هفته دولت و در تبیین فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای هیئت دولت اظهار کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیئت دولت ضمن تشکر از تلاشهای دولت بر ضرورت انعکاس این تلاشها به مردم که پشتوانه اصلی هستند، تاکید کردند.

وی افزود: توجه دادن دولت نسبت به سرعت اتمام فرصت، استفاده از فرصت باقی‌مانده تا آخرین روز کاری، مشغول نشدن دولت به حواشی و مسائل انتخاباتی از مهمترین عناوین تذکرات مقام معظم رهبری به هیئت دولت بود.

حجت الاسلام عباسعلی قلی زاده تصریح کرد: جدی گرفتن ستاد فرماندهی و فرماندهی اقتصاد مقاومتی به‌ معنای واقعی کلمه از دیگر تذکراتی بود که رهبر معظم انقلاب به دولتمردان وهمه مسئولین قوا و نیروهای مسلح یادآوری کردند.

وی اظهار داشت: مطالبات رهبر معظم انقلاب، مطالبات ملت ایران است که دولتمردان و مسئولان باید به صورت جدی و مستمر و تا تحقق کامل، این مطالبات را پیگیری کنند.

خطیب نماز جمعه فاروج در ادامه با اشاره به دشمنی های آمریکا، اسرائیل و آل سعود با ایران اسلامی اظهار داشت: دشمنی دشمنان نظام اسلامی فراتر از دشمنی های رایج در دنیاست و دشمن می خواهد که ایران اسلامی در مقابل آنها توان دفاع نداشته باشد.

وی تصریح کرد: راه مبارزه با دشمن، اقتدار همه جانبه و کسب این اقتدار نیازمند عزم و اراده ملی است.

حجت الاسلام قلی زاده با اشاره به سالروز شهادت حجاج در مکه مکرمه در سال ۶۶ و عدم برگزاری حج در سال جاری، اظهار کرد: اعلان برائت از مشرکان، از ارکان توحیدی و واجبات سیاسی حج است و همه مسلمانان وظیفه دارند در حج و غیر حج از دشمنان اسلام و قرآن برائت کنند.

وی با بیان اینکه آل‌ سعود مروج اسلام آمریکایی است، افزود: آل سعود در حج سال ۶۶ وحشیانه ترین جنایت تاریخ اسلام را در حق مسلمین و زائران خانه امن الهی مرتکب شد.

امام جمعه فاروج، حادثه خونین منا و ده ها واقعه که منجر به شهادت صدها حاجی در این کشور شده است را نشان بی کفایتی وبی لیاقتی آل سعود دانست و گفت: از هتک حرمت کعبه در جمعه خونین مکه نمی‌توانیم بگذریم.

وی افزود: اگر ما از مسأله قدس بگذریم، اگر ما از صدام بگذریم، اگر ما از همه کسانی که به ما بدی کردند، بگذریم، اما نمی‌توانیم از مسأله حجاز بگذریم.

امام جمعه فاروج از مسئولان خواست از هم اکنون پیگیر حج سال آینده باشند.

وی در پایان خطبه های امروز به سی ام ذیقعده سالروز شهادت حضرت امام محمدتقی جوادالائمه(ع)، اول ذیحجه سالروز ازدواج فرخنده و مبارک حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س)، گرامیداشت شهدای۱۷ شهریور۵۷، ششم ذیحجه سالروز شهادت مظلومانه زائران خانه خدا در مکه مکرمه به دستور آمریکا و به دست آل سعود اشاره کرد.