کرج – فرمانده پدافند هوایی منطقه تهران با تاکید بر اینکه آسمان کشور امن و تحت کنترل است، گفت: هیچ پرنده ای بدون اجازه حق ورود به آسمان ایران را ندارد.

به گزارش پرس شیعه؛ امیر سرتیپ دوم سعید سعیدی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان کرج ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام کاظم(ع)، اظهار کرد: این مناسبت ها باید سبب شود تا از منش این بزرگواران خدا پرستی را بیاموزیم.

وی با اشاره به اینکه زندگی امام جواد (ع) ابعاد مختلفی دارد که پرداختن به هریک از آن ها بسیار مهم و تاثیرگذار است، افزود: حجت خداوند و دشمن شناسی دو درسی است که می توانیم از زندگی امام جواد(ع) بیاموزیم.

فرمانده پدافند هوایی منطقه تهران با تاکید بر لزوم دشمن شناسی و توجه و کاربردی کردن قرآن در زندگی، گفت: باید بدانیم چه کسانی خواهان از بین بردن اسلام است، شیطان، مشرکان، منافقین و کفار بخشی از دشمنان اسلام محسوب می شوند که برای رسیدن به اهداف شوم خود دست به هر کاری می زنند.

سرتیپ سعیدی با بیان اینکه دشمنان اسلام پس از انقلاب به هر شیوه ای دشمنی می کنند، گفت: دشمنان امروز نیز با نام اسلام، خانه و زندگی مردم را به خاک و خون کشیده و کودک و مردم بی گناه را می کشند.

تلاش برای توسعه اسلام در جهان

وی افزود: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری باید دشمن شناس باشیم و راه های مبارزه با دشمنان را بشناسیم، علم و اعتقاد خود را بالا برده و دارای قدرت نظامی قوی باشیم تا بتوانیم ضربات دشمنان را دفع کنیم.

وی تاکید کرد: اکنون جمهوری اسلامی ایران در جایگاهی قرار دارد که هم از خود دفاع می کند و هم زمانی که لازم باشد بر هر دشمنی می تازد.

فرمانده پدافند هوایی منطقه تهران، با بیان اینکه از بدو انقلاب تاکنون هیچگاه کشورگشایی یا حمله به کشوری از راهبردهای ایران نبوده است، گفت: این در حالی است که برای توسعه اسلام همه تلاش خود را خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: در راستای تبیین راهبردهای دفاعی ایران و با توجه به تجهیزات، مسائل روز و دشمنانی که برای ضربه زدن از راه آسمان وارد می شوند، تدبیری مبنی بر ایجاد قرارگاه پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اتخاذ شده است.

آسمان کشور تحت کنترل است

وی بیان کرد: در این قرارگاه علاوه بر امکانات ارتش و سایر نیروهای نظامی، برنامه و سیستمی وجود دارد که همه چیز را در آسمان کشور تحت کنترل قرار داده و هیچ پرنده ای بدون اجازه حق ورود به آسمان کشور را ندارد.

سعیدی با تاکید بر اینکه این قرارگاه به تدبیر فرمانده کل قوا در ۱۰ شهریورماه تشکیل شد، گفت: در این راستا همه ساله این روز را گرامی می داریم و باید به این موضوع اذعان داشت که با توجه به جنگ و آشوب در اطراف کشور، آسمان ایران امن ترین آسمان دنیا محسوب می شود.

وی با اشاره به اهمیت دفاع از نظام جمهوری اسلامی، گفت: تلاش پدافندیان در هشت سال دفاع مقدس و همه عملیات هایی که در طول عمر جمهوری اسلامی انجام شده، بر هیچ کس پوشیده نیست و اگر هوسی بر سر دشمنان بزند تجهیزات لازم برای جلوگیری از تجاوز دشمن فراهم شده است.