شادگان – امام جمعه موقت شادگان گفت: ۱۷ شهریور نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است که برای همیشه در اذهان ملت ایران ماندگار خواهد ماند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام هاشم صوفی در خطبه های این هفته نماز جمعه شادگان ضمن دعوت مردم به تقوای الهی و توکل برخدا اظهار کرد: در همه کارهایتان خدای متعال را فراموش نکنید و تقوا پیشه کارهای شما باشد.

وی با اشاره به روز ۱۳ شهریور روز تعاون افزود: تعاونی ها نقش بسیار مهمی در تولید و اشتغال در کشور دارند و مسئولان باید در جهت آگاه سازی مردم در این زمینه تلاش کنند.

امام جمعه شادگان، خواستار ارتقای فرهنگ تعاون و جایگاه واقعی آن شد و اضافه کرد: برای ارتقا و تثبیت جایگاه تعاونی، همه دستگاه باید تلاش کنند.

وی در فراز دیگری از خطبه های خود با گرامیداشت روز ۱۷ شهریور گفت: در این روز رژیم ستمشاهی می خواست با کشتار مردم بی گناه جلو موج انقلاب اسلامی را بگیرد.

امام جمعه موقت شادگان تصریح کرد: ۱۷ شهریور عامل موثر در تشدید مبارزات مردمی و تسریع در سقوط رژیم پهلوی شد و انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) به پیروزی رسید.

وی در ادامه خطبه های خود، به سالروز شهادت مظلومانه زائران خانه خدا در مکه مکرمه به دست آل سعود در سال ۱۳۶۶ هجری شمسی اشاره کرد و گفت: شهر مقدس مکه شریف ترین نقطه روی زمین و قدیمترین معبد توحید است.

حجت الاسلام صوفی افزود: مکه نمایشگاهی از قدرت و نشانه های الهی و تاریخ آن مملو از خاطرات و سرگذشت هایی است که توجه به آنها درس آموز و عبرت انگیز است.

امام جمعه موقت شادگان در بخش پایانی خطبه های خود به سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) اشاره کرد و گفت: ازدواج آسان و فارغ از هرگونه تجملات، نیاز روز جامعه ماست و باید در بازخوانی داستان ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) برای جامعه تلاش بسیاری انجام شود.

وی یادآور شد: مسئله خانواده نه تنها در دین اسلام، بلکه در همه ادیان مهم بوده و تشکیل خانواده و موضوع ازدواج امری، آسمانی، قدسی و مقدس است.