ایلام – امام جمعه ایلام گفت: موضوع حقوق‌های نجومی باعث شد در نظرسنجی‌ها، نظر مردم نسبت به عملکرد دولت به شدت منفی شود.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله محمد نقی لطفی در خطبه‌های نماز جمعه ایلام اظهار داشت: موضوع حقوق‌های نجومی با اعتراف برخی مسئولان دولت در نقطه کور رادار نظارتی دولت رخ داده است و در نظرسنجی‌ها نظر مردم نسبت به عملکرد دولت به شدت منفی است.

وی عنوان کرد: مردم به شدت گلایه دارند که چرا هنوز در معرفی و محاکمه مدیران متخلف اقدام جدی صورت نگرفته است.

امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه تاسف‌بارتر این است که برخی از مقامات دولتی از یک سال پیش از پرداخت‌های نجومی باخبر بودند اما در این رابطه هیچ اقدامی انجام نشده است، افزود: اگر مطبوعات روشنگری نمی‌کردند برخورد جدی با متخلفان و حرام‌خواران صورت نمی‌گرفت چرا که دست‌درازی به بیت‌المال با دریافت فیش‌های نجومی احساس بسیار بدی در بین مردم پیدا شد.

وی عنوان کرد: در روزگاری که عده‌ای با سخت‌ترین مشکلات اقتصادی و معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند برخی با غارت اموال بیت‌المال برای چند شب خوش‌گذرانی میلیون‌ها تومان هزینه می‌کنند.

حجت الاسلام لطفی عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار با رئیس‌جمهور و هیئت دولت نکات مهمی را در قالب هفت سرفصل در زمینه‌های اقتصاد مقاومتی، سیاست خارجی، علم و فناوری، امنیت، فرهنگی، برنامه ششم و فضای مجازی را به عنوان اولویت‌های اصلی کشور و نقشه راه دولت یازدهم در یک سال پیش رو بیان فرمودند.

وی افزود: مقام معظم رهبری اقدام و عمل را بهترین تبلیغ برنامه‌های دولت عنوان فرمودند و شهیدان رجایی و باهنر را الگوی اخلاص، پرکاری و مردمی بودن برای همه کارگزاران و مسئولان دانستند.

حجت الاسلام لطفی تصریح کرد: رهبر انقلاب دولت را به دوری از حواشی به خصوص در ماه‌های آینده که همراه با مباحث انتخاباتی است، فرا خواندند و فرمودند دولت نباید به هیچ وجه خود را سرگرم بحث انتخاباتی کند بلکه تا آخرین روز کاری برای کار و تلاش و حل مشکلات مردم برنامه‌ریزی داشته باشد و بهترین تبلیغ برای دولت کار، اقدام و عمل آن دولت است.

وی با اشاره به فاجعه خونین ۱۷ شهریور که هزاران نفر از مردم مظلوم و انقلابی تهران به شهادت رسیدند، گفت: این فاجعه زمینه سقوط زودهنگام رژیم غاصب پهلوی را فراهم کرد و خون پاک این شهیدان شجره طیبه انقلاب اسلامی را بارور کرد و طومار ننگین حکومت جبار پهلوی را در ۲۲ بهمن پیچید و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند.

وی افزود: مسجد یکی از مهمترین و کارآمدترین نهاد فرهنگی، دینی و در واقع قرارگاه فرهنگی در ترویج و نشر معارف دینی و تعظیم و تربیت مردم به ویژه نسل جوان نقش بی‌بدیل دارد.

امام جمعه ایلام عنوان کرد: مسجد عرصه مقاومت فرهنگی و پایگاه فعالیت‌های اجتماعی است. آبادانی واقعی مساجد به حضور جوانان انقلابی متعهد در این مکان مقدس است. سازمان بسیج، ستاد کانون‌های مساجد و مرکز رسیدگی به امور مساجد باید برای حضور جوانان در مسجد برنامه‌ریزی کند تا این سنگر همچنان مستحکم در مقابل استکبار جهانی و مولود نامشروع آن گروه‌های تکفیری بایستد.