زنجان – فرمانده اطلاعات، شناسایی و الکترونیک قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) گفت: سازمان جهانی مدیریت حمل و نقل هوایی٬ آسمان ایران را امنترین آسمان خاورمیانه معرفی کرده است.

به گزاش پرس شیعه؛ امیر سرتیپ سید مهدی حسینی در سخنرانی پیش از خطبه‌ های نماز جمعه این هفته زنجان با بیان اینکه تامین امنیت آسمان از افتخارات پدافند هوایی است، افزود: پدافند هوایی ایران همواره به عنوان قدرات برتر مطرح بوده است و سازمان جهانی مدیریت حمل و نقل هوایی٬ آسمان ایران را امنترین آسمان خاورمیانه معرفی کرده است.

وی با بیان اینکه امنیت بالای آسمان ایران با رصد و کنترل بالای نیروهای فعال در پدافند هوایی تامین شده است، ادامه داد: ایمنی بالای آسمان ایران چند برابر شدن پروازهای خارجی عبوری از آسمان ایران را در پی داشته است.

حسینی با اشاره به وضعیت بحرانی کشورهای منطقه، اقتدار و عزت ایران اسلامی را در این مقطع زمانی یادآور شد و افزود: در این برهه از زمان که در دنیا و کشورهای همسایه جمهوری اسلامی ایران شاهد ناامنی و جنایت هستیم٬ فعالان قرارگاه پدافند هوایی با تقویت روحیه ایثار و فداکاری، تهدیدات پوشالی دشمنان را خفه می‌کند.

فرمانده اطلاعات، شناسایی و الکترونیک قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص)گفت: ۱۰ شهریور هشتمین سالگرد تشکیل پدافند هوایی ارتش است که دارای ماموریتی به وسعت آسمان کشور است و فعالیت های خود را همواره و به صورت مستمر انجام می دهد تا شاهد امنیت ملی گسترده در کشور باشیم.

حسینی با بیان اینکه دیدن و کشف اهداف٬ شناسایی و تشخیص اهداف و درگیری با دشمن و انهدام انها از وظایف پدافند هوایی است که به صورت مستمر انجام می شود، گفت: پدافند هوایی کشور توانسته است با طراحی و تولید نیازمندی های کشور همچون سامانه موشکی و سامانه کنترل و فرماندهی به صنعت بومی در این زمینه دست یابند که نمونه آن سامانه موشکی تلاش است.

فرمانده اطلاعات، شناسایی و الکترونیک قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) گفت: پدافند هوایی و ارتش جمهوری اسلامی همواره در مسیر استکبار ستیزی فعال بوده است و اگر افرادی تصور کنند که ارتش از وظایف و ارزش ها غافل بوده است، تفکری باطل دارد.

حسینی با تاکید بر اینکه ملت ایران اسلامی همواره فراز و فرودهای بسیاری را تجربه کرده است، افزود: ملت بزرگ ایران در همه مراحل با پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری موفق بوده است.

وی افزود: حضور و ولایت محوری ارتش و پدافند هوایی همواره مایه آرامش و دلگرمی مردم است.