همدان – امام جمعه موقت همدان گفت: تاخیر در ازدواج جوانان و شرط و شروط اشتباه برای عقد نکاح باعث ایجاد فساد در جامعه شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام سید هاشم موسوی در خطبه‌ های نماز عبادی ـ سیاسی جمعه همدان با دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی به فلسفه ابواب شیعه اشاره کرد و با بیان اینکه شیعه ۸۰ باب علمی دارد، اظهار داشت: تمام ابواب شیعه دارای اهمیت است و باید به آنها توجه کرد.

حجت الاسلام موسوی حج، مساوات، مضاربه، جهاد، امر به معروف و نهی از منکر، نذر، نکاح، طلاق و غیره را از ابواب شیعه برشمرد و با بیان اینکه مسئله مال با همه ابواب در ارتباط است، اظهار داشت: عمل صالح با حرام قابل قبول نیست و عمل وقتی مورد قبول است که با مال حرام مخلوط نشود.

وی با اشاره به اینکه خداوند می‌فرماید مردم از رزق و روزی زمین بخورند اما حلال و پاکیزه باشند، گفت: طهارت مادی در اولویت است و بعد پاکی‌های دیگر مورد توجه است.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به اینکه از وسوسه‌های شیطان نباید تبعیت کرد و شیطان دشمن آشکار انسان است، ادامه داد: گناه وجود انسان را تباه و جهنمی می‌کند.

وی با بیان اینکه گناه طوفان و سیلی مخرب است و مردم باید حواس خود را جمع کنند تا زندگیشان به مال حرام و شبهه‌ناک آلوده نشود، گفت: باید زمینه انجام گناه در جامعه از بین برود.

حجت الاسلام موسوی اصلی ترین علت تاخیر ازدواج‌ جوانان را بهانه‌های نبود امکانات مادی دانست و افزود: تاخیر در ازدواج به علت شرط و شروط اشتباه باعث ایجاد فساد در جامعه شده است.

امام جمعه موقت همدان با اشاره سالروز شهادت رئیسعلی دلواری اظهار داشت: بیش از ۱۰۰ سال پیش انگلیسی‌ها قصد داشتند ایران را تصرف کنند اما رئیسعلی دلواری با سطح علمی روز خود و با تقوا و ایمان با آنها مبارزه کرد.