میامی- امام جمعه میامی بر ضرورت هوشیاری در برابر هجمه فرهنگی دشمنان به خصوص در بین نسل جوان و آتیه ساز انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: هدف دشمنان اسلام تقابل با ترویج فرهنگ شیعی است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور ظهر آدینه در خطبه های نمازجمعه میامی به میزبانی مسجد جامع این شهر ضمن اشاره به سالروز فرخنده ازدواج امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) اظهار داشت: امروز دشمنان به دنبال ترویج فرهنگ غربی و تقابل با فرهنگ شیعی هستند لذا خانواده ها با الگو گرفتن از زندگی ائمه اطهار (ع) در زمینه سازی فرهنگ ازدواج پیشگام باشند.

وی با بیان اینکه امروز باید در زمینه احترام متقابل زن و شوهر، تعیین مهریه و برگزاری مجالس نهایت توجه را داشته باشیم، افزود: مراحل تشکیل زندگی مشترک ائمه اطهار (ع) باید برای ما درس باشد تا دچار انحراف نشویم.

امام جمعه میامی هدف از تشکیل خانواده را گسترش نسل دانست و گفت: هدف دشمن جلوگیری از گسترش نسل شیعه در جهان است و برای این امر اتاق های فکر خود با حضور اندیشمندان به راه انداخته است.

صفایی پور در ادامه با بیان اینکه امروز موانعی در سد راه ازدواج است، بیان داشت: ناتوانی در کسب رزق و روزی اولین عامل ازدواج نکردن جوانان است و جوانان باید بدانند که خداوند برای تامین رزق و روزی در قرآن وعده داده است.

وی مهریه بالا و جهیزیه سنگین را عامل مهم کاهش ازدواج در سالهای اخیر دانست و تصریح کرد:در کشور اسلامی باید سبک زندگی اسلامی در جامعه ترویج پیدا کند و ازدواج ها بر اساس مبانی اسلام صورت گیرد.

امام جمعه میامی بخش عظیمی از فساد در جامعه را به دلیل ترک این سنت حسنه پیامبر (ص) دانست و گفت:مسئولان و مردم با همدلی برای تسهیل شرایط ازدواج جوانان تلاش کنند تا از افزایش فساد اجتماعی در جامعه جلوگیری شود.

صفایی پور در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار های اخیر خود با مسئولان، اظهار داشت: دولتمردان برای حل مشکلات اقتصادی مردم تلاش ویژه ای داشته باشند و برای رفع معضل بیکاری برنامه ریزی کنند.

وی با بیان اینکه افزایش توان تهاجمی به عنوان یک وظیفه به گونه ای که دشمن احساس خطر کند دیگر نکته مد نظر رهبر معظم انقلاب بوده است، تاکید کرد: آمریکا و ایادی آن با شیطنت هایی که در منطقه دارند بدانند که ملت ایران با کسی تعارف ندارد و با افزایش سلاح های دفاعی و تهاجمی در برابر دشمنان با قدرت ایستادگی خواهد کرد.