قم – امام جمعه قم گفت: عده‌ای در داخل و خارج کشور می‌خواهند جنایات منافقین در ترور شخصیت‌ ها و افراد مختلف را تطهیر کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شد در سخنانی با تسلیت فرارسیدن شهادت امام جواد(ع) اظهار داشت: امام جواد(ع) در سن ۲۵ سالگی به وسیله زهر و توسط همسرشان که دختر مأمون عباسی بود به شهادت رسیدند در حالی که ایشان در سن ۷ سالگی و در زمانی که شیعیان شرایط سختی را می‌گذراندند به امامت رسیدند.

وی با بیان اینکه امام جواد(ع) مکتب علمی داشتند و شاگردان زیادی تربیت کردند، افزود: دشمنان ایشان را مسموم کردند در حالی که حضرت را در حجره‌ای تنها گذاشتند و از دست دادن آب هم به ایشان امتناع کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به ۱۲ شهریور، سالروز مبارزه با استعمار پیر انگلیس، گفت: در این روز مردم بوشهر در برابر حمله انگلیسی‌ها ایستادند و رئیس علی دلواری در این مسیر قهرمانانه به شهادت رسید.

جوانان را باید به سمت ازدواج آسان سوق داد

وی با اشاره به اول ذی‌الحجه سالروز ازدواج حضرت زهرا(س) و علی(ع) گفت: از زندگی ساده این بزرگان باید عبرت گرفت و باید تشریفات را کم کرد و جوانان را به سمت ازدواج آسان سوق داد.

آیت الله حسینی بوشهری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مدیریت ضعیف آل سعود در حج، اظهار داشت: در سال‌های اخیر هر سال حادثه‌ای برای حجاج رخ داده که در سال گذشته حادثه منا بزرگ‌ترین آنها بود و معلوم نیست آل سعود تا کی می‌خواهد مدیریت بی بنیان خود در این زمینه ادامه دهد.

عده‌ای می‌خواهند چهره امام و انقلاب را مخدوش کنند

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه این روزها در داخل و خارج از کشور در راستای تطهیر منافقین تلاش می‌کنند، افزود: حرکات مذبوحانه‌ای در این زمینه در حال انجام است و آنان می‌خواهند چهره امام و انقلاب را مخدوش کنند.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: منافقین شخصیت‌های بزرگی از انقلاب ترور کردند و به مردم هم رحم نکردند اما امروز عده‌ای می‌خواهند آن‌ها را تطهیر کنند که این اقدام به نفع دنیا و آخرت آنها نیست.