مشهد ـ امام جمعه مشهد با بیان اینکه جامعه تحت حاکمیت دینی از نفوذ استکبار به دور است، گفت: البته قدرت‌های زیاده خواه می خواهند اقتصاد و زندگی مردم با مشکل مواجه شود.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه این هفته مشهد در حرم رضوی با بیان اینکه مقصود از حکم رب حکومت دینی و دستور الهی است که باید در زندگی اجتماعی مسلمانان جاری شود، اظهار کرد: راه تحقق این حکومت دینی مقاومت در برابر سختی ها است.

وی ادامه داد: وقتی مردم بخواهند الگوی حکومت اجتماعی، دینی باشد باید در برابر مشکلات مقاومت کنند زیرا این جاده هموار نیست و چالش هایی در داخل و خارج از این جاده وجود دارد که باید در برابر آن ایستاد.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه جامعه تحت حاکمیت دینی از نفوذ استکبار به دور است، گفت: البته قدرت‌های زیاده خواه می خواهند اقتصاد و زندگی مردم با مشکل مواجه شود اما باید یک حکومت دینی در برابر عناصر زیاده خواه مقاومت و با آنها مبارزه کند.

وی افزود: جریان‌های زیاده‌خواه در عرصه خارجی توان خود را برای مقابله با اجرای فرامین الهی و حکومت دینی به کار خواهند بست و جامعه را دچار تشویش و بحران می‌کنند.

وی با اشاره به موضوع حقوق های نجومی گفت: رهبری می فرمایند مسئله حقوق های نجومی که نامشروع است باید توسط مسئولان امر از جمله قوه قضائیه مورد بررسی قرار گیرد، ضربه عناصر داخلی از جریان های خارجی بیشتر است زیرا اقدام به چپاولگری کرده و با ایجاد تشنج در جامعه عاملی برای نفوذ دشمن در کشور می شوند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با سالروز شهادت امام جواد، با اشاره به متولد شدن امام جواد(ع) گفت: وقتی امام جواد(ع) متولد شدند و این خبر به امام رضا(ع) رسید ایشان فرمودند خداوند با تولد این فرزند به من عنایت فراوانی کرده است.

وی افزود: عیسی بن مریم پبغمبری بود که در گهواره سخن می گفت و امام جواد(ع) ۸ ساله که پس از شهادت امام رضا(ع) امامت امت شیعه را عهده دار شدند و ۳۰ هزار مسئله را به درستی و به شکلی کامل پاسخ دادند.

آیت الله علم الهدی بیان کرد: تشبیه امام جواد(ع) به حضرت یحیی به این دلیل است که هر دو دوران کودکی مسئولیت بزرگی را پذیرفتند و حاکمیت استبدادی و استکباری را به حاکمیت دینی و خدایی تبدیل کردند.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه مظلومیت امام جواد(ع) در زمان تولدشان مشخص شد، اظهار کرد: امام رضا(ع) فرمودند فرزندم توسط نزدیک ترین کسان و در سکوت مطلق به شهادت می رسد و این حضرت همانند امام حسن مجتبی(ع) که توسط همسرشان جعده ملعونه به شهادت رسیدند، توسط همسرشان ام الفضل ملعونه شهید شدند.

وی با تأکید بر اینکه مردم مسلمان می خواهند با حکومت دینی زندگی کنند، گفت: با این وجود عده ای به دنبال ترویج ضدارزش ها هستند.

آیت الله علم الهدی افزود: رئیس جمهوری که با رای مردم انتخاب می شود باید ضمن احترام به این رای به وعده های داده شده، درجهت پیشرفت و آبادانی ملت و کشور عمل کند.