زنجان – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان تاکید کرد: فراموش کردن دشمنی های دشمنان قسم خورده خطر بزرگی برای غفلت یک ملت انقلابی است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه زنجان افزود: نظام سلطه همواره طی عمر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توطئه ها و دشمنی های فراوان صورت داده و نسل امروز باید به دشمنی ها آگاه باشند.

وی با بیان اینکه تاریخ ملت ایران همواره مملو از خیانت و دشمنی های استکبار علیه ملت بزرگ ایران بوده است، ادامه داد: اشغال ایران توسط متفقین و انگلیس و جنایت تاریخی هشت شهریور و شهادت افرادی چون شهیدان رجایی و باهنر و حمله رژیم بعث به ایران تنها گوشه ای از دشمنی های استکبار جهانی علیه ملت ایران است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه فراموش کردن دشمنی های دشمنان قسم خورده خطر بزرگی برای غفلت یک ملت انقلابی است، افزود: انگلیس به عنوان استعمار پیر همواره در طول تاریخ دشمنی های فراوان علیه ملت ایران داشته است به گونه ای که در سال ۱۲۹۴نیروهای انگلیسی وارد بندر بوشهر شدند ولی مردم غیور بوشهر با هدایت و فرماندهی رییس علی دلواری در مقابل استعمارگران انگلیسی ایستاد.

خاتمی گفت: دوازده شهریور ماه روز مبارزه با استعمار نامگذاری شده است همواره در طول تاریخ خیانت انگلیس و جنایات آن بر همه روشن بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان تاکید کرد: گذشت زمان نباید سبب فراموشی جنایات دشمن شود و نسل جوان آگاه شوند که قدرت های استعماری چه جنایاتی در تاریخ ایران انجام داده اند که در راس آنها انگلیس و آمریکا قرار دارد.

خاتمی با تاکید بر اینکه همواره بیدار باشیم زیرا دشمن لحظه ای از دشمنی با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران غفلت نخواهد کرد، افزود: این حوادث باید به نسل آینده انتقال یابد تا فریب چهره بزک شده دشمنان را نخورند زیرا با وجود اینکه دست دوستی به سوی ایران دراز کرده اند باید گفت که در زیر دستکش مخملی آنها خنجر قرار دارد.

وی با اشاره به جنایت آل سعود در کشتار حجاج بیت الحرام در سال ۶۶ گفت: آل سعود ناتوانی و ضعف خود را در برگزاری مناسک حج به اثبات رساند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در ادامه بر لزوم برگزاری ازادواج های آسان در جامعه تاکید کرد و لزوم فرهنگ سازی در این خصوص را یادآور شد و گفت: سالروز ازدواج حضرت علی (ع)و حضرت فاطمه (س) از مناسبت های هفته آینده است که باید نسبت به الگو قرار دان زندگی ایشان توجه ویژه شود.

خاتمی در ادامه با اشاره به سالروز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی، گفت: آسمان ایران امروز به عنوان امن ترین آسمان در منطقه و جهان مطرح است و این امر با توانمندی دانشمندان و متخصصان پدافند هوایی کشور محقق شده است.