خرم آباد- امام جمعه موقت خرم آباد بر ضرورت برخورد قاطع با عاملان مفاسد اقتصادی تاکید کرد و گفت: کشور نیازمند اقدام جهشی و فوق العاده است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام قاسم متقی نیا در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر با اشاره به نامه سه نهج البلاغه و سفارش امام علی(ع) به تقوای الهی اظهار داشت: امام علی در این نامه می فرماید آنان که مال جمع می کنند و به گمان خود برای فرزاندنشان آینده ای کسب می کنند همگی آنها به پای حسابرسی الهی و جایگاه پاداش و کیفر رانده می شوند.

تکریم شهدا به تداوم راه آنها است

امام جمعه موقت خرم آباد با اشاره به شهادت جوان ترین امام شیعه امام جواد(ع)، سالروز شهادت رئیس علی دلواری جوان ۳۰ ساله لر زبانی که انگلیس را زمین گیر کرد، سالروز شهادت جوانان ایران در جمعه سیاه، سالگرد شهادت زائران خدا در سال ۶۶ و … گفت: رهبر معظم انقلاب بر گرامیداشت سالروز شهادت این بزرگان همواره تاکید داشته اند.

حجت الاسلام متقی نیا بیا بیان اینکه رهبر فرزانه انقلاب فرمودند بدترین شکل ممکن برای یک ملت این است که حافظه تاریخی خود را ضعیف کند و بخش عمده ای از این تاریخ قهرمانان شهید آن ملت است، تصریح کرد: باید از شهدا از زمان صدر اسلام تا کنون تکریم و تجلیل کنیم.

وی یادآور شد: تکریم شهدا به تداوم راه آنها و زنده نگه داشتن راه آنها است.

امام جمعه موقت خرم آباد با اشاره به فرارسیدن سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه (س) اظهار داشت: ازدواج این دو بزرگوار بر اساس سادگی بود.

کشور نیازمند اقدام جهشی و فوق العاده است

حجت الاسلام متقی نیا با بیان اینکه اگر مجالس اولیه ازدواج ها ساده نباشد زندگی ساده اتفاق نمی افتد، تصریح کرد: باید سنگ اول و خشت اول ازدواج ها سادگی باشد تا عاقبت خوشی برای آنها رقم بخورد.

وی با تاکید بر اینکه اصل قضیه در ازدواج محبت و علاقه بین زوجین است و همین علاقه مایه آبادی زندگی می شود، افزود: ساده زیستی، هم تا بودن، تقسیم کار و مسئولیت پذیری، پرورش فرزندان در اوج جهاد و مشکلات و مسائل، سبک بودن مهریه، ساده بودن جشن عروسی و حضور فعال خانواده در مسائل اجتماعی و عبادی از ویژگی های ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه (س) است که باید برای ما درس و الگو باشد.

امام جمعه موقت خرم آباد با اشاره به هفته دولت و مطالبات رهبر معظم انقلاب از دولت گفت: برنامه ریزی و اقدام در روزهای باقیمانده دولت و کار و تلاش کردن از جمله مطالبات رهبر معظم انقلاب بود.

حجت الاسلام متقی نیا با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب تاکید کردند که کار و اقدام معمول و متعارف کافی نیست و انتظار می رود اقدام جهشی و فوق العاده صورت گیرد، افزود: رهبر انقلاب در حوزه برخورد با حقوق های نجومی و مسائل شبیه به آن نیز مطالباتی از سه قوه را مطرح کردند.

ضرورت برخورد قاطع با عاملان مفاسد اقتصادی

وی ادامه داد: برخورد بدون اغماض و گزینشی نبودن با افراد خاطی، پیشگیری از وقوع و شکل گیری بستر های مفاسد اقتصادی، برخورد قاطع با عاملان مفاسد اقتصادی، تصویب قوانین مورد نیاز و نظارت پیوسته و کاربردی بر دستگاه های اجرایی از جمله مطالباتی بود که رهبر فرزانه انقلاب از سه قوه انتظار داشتند.

امام جمعه موقت خرم آباد یادآور شد: هرکسی که بخواهد در این حوزه با مفسدین اقتصادی برخورد کند باید خودش پرچمدار پاکیزگی باشد.

حجت الاسلام متقی نیا در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت اهمیت و احداث صنایع کوچک و متوسط در لرستان تاکید کرد و گفت: احداث صنایع کوچک برای لرستان واجب است چراکه هم زودتر به نتیجه می رسد و هم بخشی از مسئله بیکاری را حل می کند.

وی به بازدید نماینده آیت الله سیستانی از ساخت درب مطهر امامین عسگرین اشاره کرد و اظهار داشت: باعث افتخار است که مردم ولایتمدار لرستان در اکثر این طرح ها سهیم هستند و نذورات خود را در این حوزه در نظر می گیرند.

خطیب جمعه خرم آباد در ادامه با اشاره به اینکه صدها هکتار از منابع ملی استان از بین رفته و باید برنامه ریزی کنیم برای احیاء آنها افزود: اداره کل منابع طبیعی استان کاشت یک میلیون نهال برای جبران خسارت ها را در برنامه ریزی خود دارد.

حجت الاسلام متقی نیا گفت: با توجه به فرارسیدن هفته دفاع مقدس پیشنهاد می شود برای گرامیداشت شهدا هر کسی یک نهال را نذر کرده و بکارد.