سمنان – امام جمعه موقت سمنان با بیان اینکه نماز جمعه پایگاه وحدت است، گفت: امروزه وحدت یکی از ضروریات جامعه مسلمان در برابر هجمه سنگین دشمنان است که قصد ترویج فرهنگ غربی را دارند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام سید جلال احمد پناهی ظهر آدینه در خلال خطبه های نماز جمعه این هفته سمنان با حضور مردم و مسئولان در محل صلی بزرگ این شهر، ضمن بیان اینکه دشمن به دنبال القای این حس است که مردم، دولت و نظام جمهوری اسلامی با یکدیگر همدل نبوده و وحدتی بینشان وجود ندارد، ابراز داشت: سایه حمایت مقام معظم رهبری بر ارکان نظام همواره استوار بوده است و امروز نیز همانند دولت های پیشین معظم له پشتیبان دولت هستند چرا که با اتحاد یک پارچه زیر لوای اسلام می توان خدمتگزار مردم بود.

وی افزود: دولت باید با نگاهی ژرف به نقدها نگاه کند چرا که نقد سازنده می تواند در راستای رشد و ارتقای فرهنگ، اجتماع کمک شایانی کند و همچنین دولت باید نقد را بپذیرد و از سوی دیگر نیز گروه های سیاسی و کارشناسان باید بدانند که با تخریب هیچ چیزی درست نخواهد شد و امروز ایران اسلامی نیازمند وحدت در سایه همدلی برای دست یابی به توسعه است.

نقد مسئولانه مقوله ای ارزشمند است

امام جمعه موقت سمنان با بیان انیکه نقد مسئولانه و دلسوزانه مقوله ای ارزشمند است، گفت: موضوع نقد مقوله بسیار مهمی محسوب می شود که می تواند باعث شکوفایی یک نظام شود لذا اگر شخصی از ارکان حکومت نقدی بر پیکره این نظام وارد آورد باید آن را مورد بررسی قرار داد و فرد نقد کننده را مورد حمایت شود.

احمد پناهی در ادامه تصریح کرد: حساب نقد را از تضعیف دولت کاملا جدا است و کاملا تلاش های مجدانه دولت را باور داریم و این دو مقوله باید در موازی هم حرکت کنند اگر بر این اساس پایه های حکومت را بنا کنیم می توان گفت به اعتلای فرهنگی رسیده ایم.

وی با تاکید بر اینکه نماز جمعه محور وحدت و وفاق ملی است که باید از طرف مسئولان نهادهای اجرای مورد توجه واقع شود، افزود: این قرارگاه فرهنگی بستری برای تحقق آرمان های نظام و همدلی اجتماعی است و امروز نماز جمعه پایگاه مودت و دوستی محسوب می شود.

اتحاد رمز پیروزی است

خطیب موقت نماز جمعه سمنان همچنین گفت: اتحاد و وحدت در گذر از بزنگاه های تاریخ معاصر ایران نشان می دهد که مردم ما همواره پشتیبان ولایت فقیه بوده و هستند.

احمد پناهی افزود: حضور پرشور مردم در راهپیمایی ها و انتخابات متعدد گواه این مدعا است که مردم ایران اسلامی هیچگاه انقلابی که به سختی به دست آوردند، را به راحتی از دست نخواهند داد و دشمنان اسلام آرزوی اضمحلال ایران اسلامی را به گور خواهند بود.

وی ادامه داد: اتحاد امروز رمز پیروزی است و همانگونه که امام راحل(ره) نیز تاکید فرمودند، در نبود اتحاد کار رسیدن به آزادی دشوار است.