یاسوج – امام جمعه یاسوج گفت: با تحقق وعده‌های سفر استانی دولت به کهگیلویه و بویراحمد چهره استان متحول می‌شود.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید علی اصغر حسینی در خطبه های این هفته نماز جمعه یاسوج با اشاره به سفر اخیر هیئت دولت به این استان افزود: مردم استان استقبال با شکوهی از رئیس جمهور و هیئت دولت داشتند به طوری که این استقبال بازتاب گسترده‌ای داشت.

وی بیان کرد: مشکلات و کمبودهای استان در این سفر توسط مسئولان اجرایی برای دولتمردان تبیین و تشریح و تصمیماتی هم گرفته شد تا این استان از محرومیت خارج شود.

حسینی با اشاره به ظرفیتهای این استان در بخش های مختلف اظهار کرد: مردم کهگیلویه و بویراحمد مستحق خدمات بیشتری هستند و دولت با عمل به وعده های خود می تواند این ظرفیتها را شکوفا کند.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با محکوم کردن جنایات آل سعود در یمن گفت: حدود دو سال است که این رژیم در یمن جنایتی مرتکب می شود و تاکنون ده‌ها هزار نفر از مردم یمن را به شهادت رسانده است.

امام جمعه یاسوج بیان کرد: آل سعود نوکر آمریکا و حامی گروهک‌های تروریستی از جمله داعش بوده و جنایت‌های عربستان در یمن به دستور آمریکا بوده و دولت عربستان خائن به حرمین شریفین است و به لطف الهی به زودی رژیم آل سعود نابود و ریشه کن می‌شود.

حسینی در ادامه به مناسبت های شهریور ماه اشاره کرد و با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر، گفت: آن دو شهید الگوی خدمت و اخلاص بودند و هر دو می‌توانند بهترین سرمشق برای مدیران کشور باشند.

وی همچنین سالروز قیام ۱۷ شهریور را گرامی داشت و آن را حادثه ای مهم و سرنوشت ساز دانست که ماهیت جنایتکار رژیم طاغوت را بیش از پیش نشان داد.

امام جمعه یاسوج همچنین به سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) اشره کرد و گفت: این دو هم شأن همدیگر بودند و اگر یکی از آن‌ها نبود همتایی برای دیگری یافت نمی‌شد.

حسینی بر ترویج ازدواج ساده تاکید کرد و گفت: ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) باید الگوی همگان قرار گیرد و در جامعه نهادینه شود.

وی با اشاره به هفته بانکداری اسلامی، به بیان آیات و روایاتی در خصوص حرام بودن ربا پرداخت و اظهار کرد: در دین اسلام در مورد هیچ حرامی به اندازه ربا تأکید نشده و باید از آن پرهیز شود.

حسینی همچنین سالروز شهادت امام جواد(ع) را به همه شیعیان جهان تسلیت گفت.