تبریز – نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با تاکید بر ضرورت حذف تشریفات در ازدواج گفت: باید مهریه کم و جهیزیه ساده درنظر گرفته شود.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه های نماز جمعه تبریز که باحضور پرشور مردم ولایی و نمازگزار تبریز در مصلی اعظم حضرت امام خمینی(ره) برگزار شد به اول ذی ‌الحجه سالروز ازدواج فرخنده امیرالمومنین(ع) با حضرت فاطمه زهرا(س) اشاره کرد و ابراز داشت: باید ازدواج ساده ایشان الگو و سرمشقی برای خانواده ها و جوانان ما باشد تا آنها تشریفات و تدارکات اضافی را از ازدواج حذف کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید ازدواج آسان در کشور گشترش یابد، ادامه داد: ازدواج آسان و مهریه مناسب برای جوانان در جامعه ضروری است و در آیات قرانی نیز بسیار بر امر ازدواج و پرهیز از اسراف و تجمل گرایی تاکید شده است.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه حضرت علی(ع) و فاطمه زهرا(س) زندگی ساده و به دور از تجمل گرایی داشتند، گفت: در کشورما نیز با سبک کردن جهیزیه و منطقی کردن مبلغ مهریه، ازدواج آسان ممکن می‌ شود که باید خانواده ها و خود جوانان به این موضوع دقت داشته باشند.

آیت الله مجتهد شبستری با تاکید بر اینکه باید سنت های غلط رواج یافته برای ازدواج در کشور حذف شود، افزود: پرهیز از تشریفات و تجملات موجب ازدواج آسان و به موقع جوانان می شود.

وی سپس با بیان اینکه باید آغاز زندگی ساده و شیوه ازدواج آسان را از ائمه و امامان آموخت، ابراز داشت: جوانان باید ازدواج را که بسیار در مورد آن تاکید شده به هنگام و بدون تاخیر انجام دهند.

پیشرفت روزافزون در عرصه نظامی یک وظیفه مهم است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با تاکید بر ضرورت پیشرفت روزافزون در عرصه نظامی گفت: پیشرفت روزافزون در عرصه نظامی یک وظیفه مهم است و باید توان دفاعی و تهاجمی کشور افزایش یابد تا دشمن احساس تهدید کند.

آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه هیچ محدودیتی برای افزایش توان دفاعی و نظامی وجود ندارد، گفت: باید کشورمان به حدی در مسائل نظامی پیشرفت کند که دشمن فکر تجاوز به خود راه ندهد.

وی همچنین در این خصوص ادامه داد: و باید به دشمن فهماند اگر تهاجمی انجام شود مشت محکمی می خورد.

وی همچنین به تعرض دولت ترکیه به خاک کشور سوریه اشاره کرد و گفت: ما این اقدام را محکوم می کنیم، دولت ترکیه گمان می ‌کند با تجاوز به خاک کشورهای دیگر می ‌تواند قدرت ‌نمایی کند و بر کودتای ترکیه سرپوش بگذارد.

امام جمعه تبریز در بخش دیگری از سخنان خود به حادثه بزرگ ۱۷ شهریور اشاره کرد و گفت: این حرکت و اقدام نقش بزرگی در پیروزی انقلاب اسلامی داشت.

آیت الله مجتهد شبستری با تاکید بر اینکه سرخط همه جنایت های قبل از انقلاب آمریکا بود، افزود: جنایت ها و خیانت ‌های آمریکا علیه مردم ایران فراموش شدنی‌ نیست.

وی همچنین گفت: ملت ایران هرگز این خیانت ها را فراموش نمی کنند. سیاست آمریکا با ایران از همان ابتدا خصمانه بوده است.