اراک – نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: جریان مقاومت باید تا رهایی کامل مسلمانان از چنگال ستمکاران، افراطیون و تکفیری ها ادامه یابد و این تداوم راه امام راحل و شهدا است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه در مصلای بیت المقدس شهر اراک، با اشاره به سالروز شهادت جوادالائمه(ع) اظهار داشت: حضرت امام جواد(ع) می فرمایند زمامدار جامعه اسلامی باید عادل و دور از گناه باشد و از طمع ثروت و مقام دوری کند.

وی افزود: با وجود ولایت فقیه و مقام معظم رهبری ما امروز از چنین زمامداری عادلی برخوردار هستیم و از این بابت خداوند متعال را شاکریم.

امام جمعه اراک بیان کرد: باید سیره زندگی ائمه و اهل بیت(ع) را سرمشق خود قرار دهیم و به جای آن که به سراغ الگوهای شرقی و غربی برویم، باید در تمام امور زندگی به الگوهای متعالی دین خودمان مراجعه و از آنها الگوگیری کنیم.

نرخ ولادت در استان مرکزی افزایش یابد

دری نجف آبادی با اشاره به نرخ زاد و ولد در استان مرکزی گفت: نرخ ولادت در استان مرکزی طی یک دهه اخیر نسبت به بسیاری از استان ها پایین بوده است و این مساله در سال های آتی موجب بروز مشکل می شود و باید از ادامه این روند جلوگیری کنیم.

وی افزود: باید ساده زیستی و قناعت را سرلوحه امور زندگی خود قرار دهیم چراکه بسیاری از مشکلات فردی و اجتماعی به این ترتیب رفع خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به سالروز حادثه سال گذشته در منا اظهار داشت: سال گذشته به خاطر بی کفایتی و بی توجهی عربستان، جمع بسیار زیادی از مسلمانان کشورهای مختلف و از جمله هموطنانمان در این حادثه جان باختند و آل سعود امروز به جای عذرخواهی از جنایاتش طلبکار هم شده است.

پرهیز از افراط گرایی در امور

دری نجف آبادی ضمن اشاره به پرهیز از هر گونه افراط گرایی تصریح کرد: حضور یک عده انسان های افراطی و آسیب زدن به سفارت کشور عربستان در ایران بهانه ای به دست آل سعود داد که نه تنها به خاطر بی مسئولیتی هایش شرمنده و پاسخگو نباشد، بلکه ما را نیز محکوم کند.

امام جمعه اراک در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل در کشور خاطرنشان ساخت: پدافند نیروی بسیار با اهمیتی است که در صیانت از کیان نظام اسلامی و خنثی کردن هر گونه توطئه علیه کشور نقش مهمی دارد.

وی تاکید کرد: امروز باید با تمام قدرت برای دفاع از جریان مقاومت و همچنین در مسیر آرمان های امام راحل و شهدا گام برداریم و امیدواریم یا پیروزی جریان مقاومت، مسلمانان جهان از چنگال حکومت های ستمکار و تفکیری ها و افراطی ها رهایی یابند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: حکومت های ظالم و جنایت کاری همچون آل سعود که غرب نیز از آنها حمایت می کنند، نه در دنیا و نه در آخرت آبرو ندارند اما سازمان های بین المللی در این زمینه سکوت کرده اند که باعث تاسف است.

لزوم گسترش مدارس علمیه خواهران در استان مرکزی

دری نجف آبادی با اشاره به فعالیت های حوزه علمیه خواهران در استان مرکزی گفت: هم اکنون در استان مرکزی بیش از ۱۶مدرسه علمیه خواهران وجود دارد که برخی در اراک و ساوه در سطح سه هستند و پیگیر هستیم تا مدارس علمیه سطح چهار نیز راه اندازی شوند.

امام جمعه اراک تاکید کرد: مدارس علمیه خواهران در استان مرکزی باید افزایش یابد تا زمینه برای بهره گیری بانوان از علوم حوزوی بیش از پیش فراهم شود.