دامغان – امام جمعه دامغان وضعیت فرهنگی کشور را نگران کننده دانست و گفت: امروز دشمن با همه ساز و برگ خود به جنگ با اعتقادات شیعی آمده و نقش روحانیان در این میدان نبرد کلیدی است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید محمد حسینیان در خطبه های نماز جمعه این هفته دامغان به میزبانی مصلای این شهر، ضمن اشاره به انتقادات و تذکرات مقام معظم رهبری درباره وضعیت امروز فرهنگ عمومی، بیان داشت: امروز اگر تمام دستگاه های فرهنگی به وظیفه خود به خوبی عمل کرده بودند، معظم له بارها و بارها تاکیدات خود را با تشر، به مسئولان بیان نمی کردند.

وی با اشاره به اینکه وضعیت فرهنگی در کشور نگران کننده است، افزود: مقام معظم رهبری امروزه در فرهنگ جامعه احساس کم کاری در دستگاه های فرهنگی می کنند که این زیبنده کشور ما نیست چرا که ایران اسلامی داعیه دار ترویج فرهنگ شیعی در جهان و منطقه است.

باید در برابر نفوذ هوشیار بود

امام جمعه دامغان با بیان اینکه اگر لحظه ای کم کاری صورت بگیرد دشمن از آن به خوبی بهره می برد، گفت: باید همه مردم وارد صحنه شوند و نگذاریم فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی در محافل، جامعه و خانواده مورد خدشه قرار بگیرد و فرهنگ ناب شیعی متزلزل شود.

حسینیان با بیان اینکه تاکیدات مقام مظعم رهبری بر موضوعات مختلف را می بایست جدی بگیریم، افزود: وقتی در سیاست رشد می کنیم باید در فرهنگ نیز رشد کنیم و این جنبه معقول اجرای قوانین حاکم بر کشور است لذا امروز تلاشمان کافی نیست چرا که ما نباید بگذاریم کار به جایی برسد که ولی فقیه زمانه با تشر و ادبیات تذکری به مسئولان ما هشدار دهند.

وی با بیان اینکه نمونه بارز کارهای صورت نگرفته در بعد فرهنگی، تولید محتوای فاخر و خصوصا در زمینه مد و لباس است، ادامه داد : در تولید کالاهای فرهنگی مفید و جلوگیری از کالاهای فرهنگی مضر، کوتاهی هایی صورت می گیرد.

دشمن فرهنگ دینی ما را نشانه رفته است

امام جمعه دامغان با بیان اینکه دشمنان اسلام فرهنگ دینی ما را نشانه گرفته اند، ابراز داشت: امروز باید هوشیار باشیم وگرنه ضربات بدی را از این ناحیه خواهیم خورد.

حسینیان با اشاره به اینکه دشمن آرزوی نابودی ایران اسلامی را به گور خواهد برد، تاکید کرد: مردم ایران همواره در ترویج فرهنگ دینی و معارف اسلامی پایبندی و اهتمام خود را به رخ جهانیان کشیده اند.

وی همچنین با اشاره به آغاز طرح سرشماری نفوس و مسکن در مهرماه ۹۵، گفت: همکاری و همراهی با ماموران باعث می شود تا کار جمع آوری آمار و سپس تصمیم سازی بر اساس آن که از اهمیت بالایی برخوردار است، به خوبی انجام شود.