بوشهر- امام جمعه عسلویه گفت: ما بعنوان شیعه و پیروحضرت زهرا (س) و حضرت علی(ع) باید در بحث ازدواج هم به این بزرگواران اقتدا کنیم و مروج ازدواج آسان در جامعه باشیم.

به گزارش پرس شیعه؛ سید علی هاشمی نژاد در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: حیا و ایمان به هم وابسته و پیوسته اند و شخص باحیا ذات و وجودش سراسر خیر و خوبی است و اگر کسی حیا نداشته باشد و بی پروا باشد تمام وجودش شر است.

وی با بیان اینکه بی حیا خیرش به مردم نمی رسد افزود: مخصوصا برای خانم ها حیا بسیار لازم است و هرچه با حیا در منظر دیگران ظاهرا شوند ایمان آنها بیشتر حفظ می شود.

وی به ۱۲ شهریور سالروز شهادت دلیرمرد نامی استان بوشهر شهید رئیسعلی دلواری اشاره کرد و بیان داشت: ۱۲ شهریور روز مبارزه با استعمار پیر انگلیس است، شاخصه ارزشمندی که شهید رئیسعلی دلواری را بر سر زبان ها انداخت ولایت پذیری محض و فرمانبری از روحانیت و علمای دینی بود.

امام جمعه عسلویه با بیان اینکه سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا(س) را در پیش داریم عنوان کرد: ما بعنوان شیعیان پیرو این دو بزرگوار باید دربحث ازدواج هم به این بزرگواران اقتدا کنیم و مروج ازدواج آسان در جامعه باشیم.

هاشمی نژاد افزود: تنها به دلیل مشکلات مالی ،اقتصادی، سختگیری های خانواه ها و مانع تراشی ها سن ازدواج بالا رفته است.

وی یادآور شد: ۱۷ شهریور سال ۵۷ چندین هزارنفر از مردم انقلابی و مسلمان در میدان ژاله تهران به خاک و خون کشیده شدند، این روز را گرامی می داریم وبه شهدا درود می فرستیم.

امام جمعه عسلویه به تودیع و معارفه رئیس آموزش وپرورش اشاره کرد و گفت: این سوال در ذهن مردم هست که چرا از نیروی بومی درمدیریت آموزش وپرورش استفاده نشده است. بنده از نزدیک درجریان کار بودم و با چند نفر از نیروهای بومی صحبت کردم اما زیر بار نرفتند. وقتی بچه های بومی شانه خالی می کنند این اتفاق می افتد اگر عزیزان شرایط دارند باید حاضر و آماده باشند، مسئولیت بپذیرند و به مردم و شهرستان خدمت کنند تا انگ ناتوانی به نیروی بومی نزنند.