محلات – امام جمعه محلات گفت: امروز در یک جنگ اقتصادی با دشمنان نظام اسلامی قرار گرفته ایم و دولتمردان باید با توجه به فرمایشات و تذکرات مقام معظم رهبری جلوی نفوذ دشمن را بگیرند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام مهدی ربانی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه محلات اظهار داشت: اکنون در یک جنگ اقتصادی قرار گرفته ایم و یکی از شیوه های دشمنان در مواجهه با نظام اسلامی، نفوذ اقتصادی است.

وی افزود: دولت مردان کشور باید در برخورد با نفوذ اقتصادی، حقوق های نجومی و انعقاد قراردادهای جدید نفتی به تذکرات مقام معظم رهبری دقت بیشتری کنند و از مسامحه کاری در امور بپرهیزند.

امام جمعه محلات با اشاره به اتهام جاسوسی یکی از اعضای کمیته مالی مذاکرات برجام تصریح کرد: عضویت فردی که به دلیل فعالیت به نفع آمریکا در پرونده های دادگاه لاهه بازداشت شده و از وزارت دفاع اخراج شده بود، در کمیته مالی مذاکرات برجام یک کوتاهی بوده و باید در انتخاب افراد برای جایگاه های مهم و حساس کشور، دقت بیشتری کرد.

ربانی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان قرارگاه پدافند غیرعامل خاتم الانبیاء (ص) افزود: در شرایطی که قدرت های زورگو در پی گسترش سلطه خود بر کشورهای مختلف هستند، باید توان و قدرت دفاعی را افزایش داد تا جلوی تهدید دشمنان را بگیریم.

وی با بیان اینکه با مذاکره نمی توان قدرت دفاعی را افزایش داد، ادامه داد: در قرآن کریم نیز به افزایش قدرت دفاعی در برابر دشمنان اسلام اشاره شده و وظیفه حکومت اسلامی این است که به قدری قدرت دفاعی کشور را افزایش دهد تا قدرت های زورگو طمع نکنند.

با خیانت آل سعود، مردم ایران از مراسم حج محروم شدند

خطیب جمعه محلات با اشاره به فرارسیدن ماه ذی الحجه گفت: با خیانت و ظلم آل سعود امسال حجاج ایرانی از مراسم حج محروم شدند و نتوانستند در کنگره عظیم مسلمانان جهان شرکت کنند.

ربانی همچنین به سالگرد شهادت حجاج ایرانی در سال ۱۳۶۶ در مراسم برائت از مشرکین اشاره کردو افزود: در سال گذشته نیز به دلیل بی لیاقتی و جنایت کاری آل سعود، مصیبت بزرگی برای مسلمانان روی داد و حجاج زیادی در حادثه منا جان خود را از دست دادند.

در ازدواج به سنت اهل بیت (ع) رجوع شود

وی با اشاره به سالروز ازدواج امیرمومنان(ع) و حضرت فاطمه(س)،جوانان را به الگو گیری از زندگی این بزرگواران فراخواند و خاطرنشان کرد: زندگی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه (س) یک الگو است و باید با اقتدا به زندگی این بزرگان دین از سنت ها و روش های غلط در ازدواج پرهیز کرد.

امام جمعه محلات با بیان اینکه مهریه حضرت زهرا(س) تنها ۵۰۰ درهم بود، افزود: ازدواج یک معامله نیست و نباید با مهریه های سنگین و خرج های بیهوده، مانعی برای ازدواج جوانان ایجاد کرد و باید با رجوع به سنت پیامبر(ص) و اهل بیت (ع) زمینه ازدواج آسان جوانان را فراهم کرد.

ربانی بیان کرد: حضرت فاطمه (س) یک الگوی به تمام معنا برای عفاف و حجاب و پاکدامنی است و زنان و دختران جامعه اسلامی باید در این زمینه به ایشان اقتدا کنند.

وی با اشاره به همسرداری و تربیت فرزندان توسط حضرت زهرا(س) افزود: هر چه میزان احترام زوجین در برابر یکدیگر افزایش یابد، مسئولیت پذیری آنها نسبت به یکدیگر بیشتر شده و زندگی قوام بیشتری می گیرد.

امام جمعه محلات تاکید کرد: محفل ازدواج جوانان باید محفل و جایگاه ملائکه الهی باشد و باید با جلوگیری از آلوده شدن این مراسم به گناه، باید به مسایل اخلاقی توجه بیشتری شود.