سنندج – امام جمعه سنندج با اشاره به اهمیت حجاب و عفاف در جامعه، گفت: رعایت حجاب و عفاف یکی از ویژگی ها و نمادهای برجسته و مهم جوامع اسلامی به شمار می رود.

به گزارش پرس شیعه؛ ماموستا عبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، اظهار داشت: وجود حجاب و عفاف در جامعه اسلامی یک ضرورت اصلی است و انتظار می رود که همه اقشار جامعه نسبت به این مهم توجهی ویژه داشته باشند.

وی با اشاره به لزوم هوشیاری و آگاهی خانواده ها در موضوع حجاب و عفاف، گفت: وجود این مهم می تواند جامعه را از ورود به معضلات و مشکلات اجتماعی مصون بدارد و به همین دلیل لازم است که همه ما به عنوان یک مسلمان به این مهم توجهی ویژه داشته باشیم.

امام جمعه سنندج با اشاره به توطئه های مختلف دشمن برای ترویج بی حجابی در جامعه، یادآور شد: متاسفانه هم‌اکنون یک سری افراد ناآگاه به دین و مبانی اسلامی، رعایت حجاب و پوشش را نشانه عقب‌ماندگی می‌دانند و این افراد که شناخت کافی از دین اسلام و آموزه‌های مترقی اسلامی ندارند در گرداب توطئه دشمنان اسلام گرفتار می‌شوند.

وی افزود: دشمنان اسلام توسعه بی‌بندوباری و رجوع به مادی‌گرایی را به عنوان ابزاری کارساز در راستای ترویج فساد و فحشا در جوامع دیگر به کار می‌برند و باید همه مسلمانان بدانند که بی‌حجابی و بی‌عفتی چیزی جز بدبختی را برای انسان‌ها به دنبال ندارد.

وی با تاکید بر لزوم توجه به مقوله حجاب و عفاف در سطح جامعه به عنوان یک اولویت مهم و حیاتی، گفت: انتظار می‌رود همه مسلمانان در خصوص ترویج مبانی اخلاقی در جامعه احساس مسئولیت نمایند و با مظاهر بی‌عفتی و بدحجابی برخورد نمایند.

ماموستا خدایی خواستار هوشیاری بیشتر خانواده ها در موضوع حجاب شد و افزود: امروز در شرایطی قرار داریم که باید خانواده ها نقش خود را در موضوع حجاب به بهترین شکل ممکن مورد توجه قرار دهند و مواظب رفتار فرزندان خود در جامعه باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خطبه های امروز نماز جمعه سنندج به موضوع امنیت اشاره کرد و گفت: امنیت نتیجه همدلی و وحدت در جامعه و ما باید همواره نسبت به وجود وحدت در جامعه توجهی ویژه داشته باشیم.

ماموستا خدایی در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار کرد: دوری از آیات قرآنی و مبانی انسان‌ساز این کتاب آسمانی موجب می‌شود که بسیاری از ارزش‌ها به فراموشی سپرده شود و آرامش فردی و اجتماعی از جامعه برچیده شود.

وی با اشاره به امنیت کنونی ایران اسلامی و لزوم توجه به حفظ آن، عنوان کرد: حفظ امنیت و آرامش کشور در سایه وحدت و همدلی همه ایرانیان محقق شده است و باید همیشه از این نعمت الهی حفاظت نماییم و این مهم با حضور ما در صحنه محقق می شود.

امام جمعه سنندج در بخش پایانی سخنان خود ضمن اشاره به هفته دولت و همچنین هفته بانکداری اسلامی، یادآور شد: در ایام هفته دولت پروژه های خوبی در استان افتتاح شد و انتظار می رود که مدیران استان کردستان زمینه برای خدمت رسانی بهتر به مردم را فراهم کنند.

وی عنوان کرد: بانک ها و موسسات مالی و اعتباری نقش مهمی در جامعه دارند و انتظار می رود که در سایه اجرایی کردن آموزه های دینی و اسلامی بانک ها نیز در خدمت به توسعه کشور باشند و مردم را نیز کمک کنند.