رشت – امام جمعه موقت رشت تجزیه و نابودی جامعه اسلامی را هدف اصلی دشمنان اسلام و استکبار عنوان کرد و افزود: هزینه این نابودی و تجزیه تجزیه و نابودی جامعه اسلامی را پرداخت می شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام احمد عبدالله زاده پاشاکی در خطبه های این هفته نمازجمعه رشت ضمن تسلیت ایام شهادت امام جواد (ع) ، اظهار کرد: امامان معصوم (ع) قرآن ناطق هستند.

وی با بیان اینکه قرار گرفتن در زیرپرچم رسول الله در روز قیامت برای ما مایه افتخار است، افزود: خوشبختانه امروز عالما و مراجع تقلید ما نیز راه ائمه اطهار (ع) و پیامبرگرامی اسلام (ص) را برای مومنان بیان کرده که باید از آن بهره کافی ببریم.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به اینکه امام جواد(ع) در سن کودکی به مقام امامت رسید، گفت: بسیاری در این امر شبهه ایجاد کرده و آن را زیرسوال می برند در حالی که این نشان دهنده قدرت الهی است.

وی به حضور مومنان در نماز جمعه اشاره و خاطرنشان کرد: حضور در نماز جمعه حج فقرا است.

عربستان به دنبال اجرای اهداف استکبار در منطقه است

حجت الاسلام عبدالله زاده پاشاکی با اشاره به ممانعت رژیم آل سعود از حضور حجاج ایرانی در مناسک حج امسال، تصریح کرد: براساس وعده خداوند در قرآن کریم چنین عملی مستوجب عذاب سخت و الهی است.

وی با بیان اینکه آل سعود خود را خادمین الحرمین معرفی کرده اما از سوی دیگر مشغول کشتار مردم بی گناه یمن است، اظهار کرد: آنها خائن به حرمین بوده و به دنبال اجرایی کردن اهداف استکبار جهانی در کشورهای اسلامی هستند.

امام جمعه موقت رشت تجزیه و نابودی جامعه اسلامی را هدف اصلی دشمنان اسلام و استکبار عنوان کرد و افزود: هزینه این نابودی و تجزیه در منطقه توسط عربستان پرداخت می شود.

وی در ادامه با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) ، گفت: ازدواج و زندگی ساده این دو گوهر گرانبهای اسلام باید الگوی جوانان جامعه اسلامی قرار گیرد.

به گفته خطیب موقت رشت متاسفانه امروز در سطح جامعه شاهد ترویج تجمل گرایی و سخت شدن شرایط ازدواج جوانان هستیم که این امر با منطق اسلامی منافات دارد.

حجت الاسلام عبدالله زاده افزود: مسئولان و مردم باید بکوشند تا ساده زیستی و ازدواج آسان در جامعه اسلامی نهادینه شود.

وی با اشاره به تبلیغات ضد اسلامی در شبکه های ماهواره ای آن را دستاورد شبکه های ضد اسلامی انگلیس دانست و خاطرنشان کرد: استعمار انگلستان سال هاست به دنبال توطئه بر علیه اسلام و مسلمانان است.

حجت الاسلام عبدالله زاده پاشاکی تصریح کرد: این روباه پیر می خواهد با توطئه های مختلف موجب فراموشی اسلام در جهان شود که مسلمانان باید با اقتدار در مقابل آن ایستادگی کنند.

وی همچنین به گلایه نماینده ولی فقیه استان از سازمان اوقاف و امور خیریه گیلان اشاره کرد و یادآور شد: این گلایه در خصوص تخریب مسجد خواهر امام رضا(ع) در رشت بوده که به دلیل اهمیت این موضوع انتظار می رود که مسئولان این سازمان پاسخگو این موضوع شوند.