بجنورد- امام جمعه موقت بجنورد گفت: امروز دشمنان نظام اسلامی با برنامه ریزی‌ های هدفمند، نابودی و فروپاشی بنیان خانواده را در دستور کار خود قرار داده اند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید مرتضی موسوی جاجرمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مرکز خراسان شمالی که در محل مصلای امام خمینی(ره) بجنورد برگزار شد، با اشاره به نخستین روز از آخرین ماه قمری و سالروز ازدواج فرخنده حضرت فاطمه (س) و حضرت علی(ع) که به ‌عنوان روز ازدواج نامگذاری شده است، اظهار کرد: ازدواج حضرت علی با حضرت فاطمه (س) پیوندی بود که رسول اکرم(ص) بر آن مباهات می‌کردند.

وی افزود: در این پیوند مبارک و پر میمنت، فرشتگان آسمان در سرور و شادمانی و بهشتیان به زینت و زیور آراسته شده بودند.

حجت الاسلام موسوی جاجرمی تصریح کرد: تمام دوران زندگی مولا امیرالمومنین(ع) و حضرت فاطمه (س) برای کسانی ‌که می‌خواهند در دنیا و آخرت سعادتمند شوند، الگوی بسیار خوب و مطمئنی است.

امام جمعه موقت بجنورد خطاب به پسران و دختران جوان که سعادت خود را در سایه زندگی مشترک جستجو می‌کنند، گفت: شیوه ازدواج نخستین امام شیعیان جهان با حضرت زهرا(س) می‌تواند برای جوانان ما الگو و بهترین راه و روش زندگی بوده و رعایت احکام اسلام عزیز نیز روشن‌ترین راه برای استمرار یک زندگی سالم و سعادتمند باشد.

وی تصریح کرد: امروز باید با پرهیز از ترویج سبک های زندگی غربی، بیش از پیش مراقب بود؛ چرا که دشمن برای مقابله با نظام اسلامی، نابودی بنیان خانواده را در دستور کار خود قرار داده است.

حجت الاسلام موسوی جاجرمی با اشاره به پایان یافتن هفته دولت، سالروز شهادت شهیدان رجایی و با هنر را گرامی داشت و گفت: ارائه عملکرد شفاف دولت و انعکاس تلاش‌های خدمتگزاران به مردم از ضروریاتی است که مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هئیت دولت برآن تاکید کردند.

خطیب نماز جمعه بجنورد افزود: ترور شهیدان رجاییو باهنر و همچنین شهادت آیت الله صدوقی و بیش از ۱۷ هزار نفر از شهدای دیگر این کشور گوشه‌هایی از جنایات آمریکا به وسیله گروهک تروریستی منافقین است.

وی تصریح کرد: امروز آمریکا با این همه جنایاتی که در ایران و سطح جهان از خود نشان داده باز هم خود را طرفدار حقوق بشر می‌داند و عده‌ای هم می‌خواهند این چهره جنایتکار را به نوعی تطهیر کنند.

وی از تمامی مسئولان دستگاه‌های اجرایی خواست تا در راستای تحقق شعار سال و مطالبات رهبر معظم انقلاب، با تلاشی مضاعف و مستمر، اقتصاد مقاومتی را جامعه عمل بپوشانند.

حجت الاسلام موسوی جاجرمی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه به حادثه خونین منا در سال گذشته اشاره کرد و گفت: بی کفایتی وبی لیاقتی آل سعود برای اداره حرمین شریفین به همه ملت‌های دنیا اثبات شده است.

وی افزود: امروز آمریکا، اسرائیل و منافقان در خدمت رژیم آل سعود هستند و این رژیم با ادامه جنایات خود، مردم مظلوم یمن به ویژه مردم و کودکان بی گناه را با بمباران شهرها و مناطق مسکونی به خاک و خون کشیده است.

موسوی جاجرمی تاکید کرد: آل سعود امروز به جای خادم الاحرمین، خائن الحرمین است.

وی بر رعایت تقوای سیاسی و داشتن بصیرت تاکید کرد و گفت: مردم باید با بصیرت و آگاهی دشمنان خود را خوب بشناسند و راه‌های مقابله با آن‌ها را بیاموزند.

امام جمعه موقت بجنورد، تصریح کرد: ایران اسلامی امروز با دشمنی به نام آمریکا مواجه است که در جنایت، توطئه و کشتار مردم بی گناه از شیطان هم خطرناک‌تر است.