کرمان – امام جمعه موقت کرمان با اشاره به افزایش آمار ازدواج گفت: سنت مقدس ازدواج باید براساس آگاهی و اصول انجام شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد قاسمی زاده ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمان با اشاره به لزوم عمل به فرمایشات رهبری اظهار کرد: باید تلاش برای تحقق این فرمایشات در اولویت قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه فرمایشات رهبری را باید رهنمودهای عملی بدانیم، افزود: معظم له در جمع نیروهای دفاعی کشور افزایش توان دفاعی توان دفاعی و تهاجمی را مورد تاکید قرار دادند و گفتند که این مساله حق مسلم کشور است.

حجت الاسلام قاسمی زاده نظام و امنیت کنونی را در نتیجه توفیقات حاصله در زمینه نظامی دانست و گفت: امروز دشمن از توانایی نظامی ایران آگاهی داشته و توان ایستادگی در برابر ما را ندارد.

امام جمعه موقت کرمان تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص تقویت توان دفاعی و تهاجمی کشور را مورد اشاره قرار دارد و گفت: باید قدردان نخبگان در تمامی حوزه ها از جمله حوزه امنیتی، نظامی و دفاعی باشیم.

وی همچنین به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اشتباه بودن تفکر رابطه با آمریکا افزود: آمریکای جنایتکار خود را بزرگ دنیا دانسته و نمی تواند کشوری دیگر را ببیند اما ایران اسلامی آنقدر بزرگ و مقتدر است که آمریکا علیرغم میل و خواسته اش نمی تواند ایران را نادیده بگیرد.

حجت الاسلام قاسمی زاده به اشاره به روز مبارزه با استعمار انگلیس گفت: در این روز باید به خاطر بیاوریم که انگلیس ریشه کاستی ها، خسارت ها و نبود پیشرفت هایی که در کشور وجود دارد است.

امام جمعه موقت کرمان همچنین در خصوص سالگرد ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) اظهار کرد: باید ازدواج از روی آگاهی و اصول انجام شود.

وی با اشاره به سیر صعودی آمار طلاق تصریح کرد: ازدواج هایی که از روی عشق های ظاهری و هوا و هوس انجام می شود پایدار نیست.

حجت الاسلام قاسمی زاده با تاکید بر لزوم الگو قرار دادن ائمه اطهار (ع) یادآور شد: ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) با کمترین امکانات آغاز شد و ما هم باید از سخت گیری ها مادی در این زمینه پرهیز کینم.