ارومیه – نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: باید برای کنترل و کاهش آمار طلاق در استان و کشورمان گام برداریم.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید مهدی قریشی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران ارومیه ای با بیان اینکه امروز بنیان خانواده به واسطه برنامه‌های ماهواره‌ای سست شده است افزود: دشمنان تمام همت خود را به کار بسته اند تا بنیان خانواده را از بین ببرند و برای رسیدن به این هدف خود بی تفاوتی به مساله ازدواج را در بین جوانان رواج می دهند.

وی با بیان اینکه برنامه شبکه‌های ماهواره‌ای باعث افزایش طلاق می‌شود ادامه داد: آنها اعلام کرده اند اگر موفق به نابودی بنیان خانواده در ایران شویم، بدون تردید به اهداف خود در مقابله با پیشرفت نظام اسلامی دست خواهیم یافت.

حجت الاسلام قریشی لزوم تسهیل شرایط ازدواج جوانان را مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: ازدواج یک امر مقدس و سنت حسنه نبوی(ص) به شمار می‌رود، بنابراین باید برای تسهیل این امر در بین جوانان گام برداشت.

امام جمعه ارومیه با اشاره به آمار بالای طلاق نیز گفت: برنامه های مبتذل ماهواره و برخی سایت ها باعث شده تا خانواده ها به جای پیروی از آموزه های اسلامی از این برنامه ها تبعیت کرده و روز به روز بر آمار طلاق افزوده شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: ماه ذی الحجه و نزدیک شدن به ایام حج یادآور جان باختن مظلومانه حجاج ایرانی و غیر ایرانی در عربستان است که در آن حادثه بی کفایتی آل سعود باعث کشته شدن هزاران انسان بی گناه شد.

امام جمعه ارومیه با اشاره به اینکه این واقعه دردناک و تلخ قلب ملت‌های مسلمان دنیا را به درد آورد، که عامل آن حکومت بی‌کفایت آل‌سعود بود گفت: عربستان سعودی نه تنها خادم حرمین شریفین نیست بلکه خائن به این مکان مقدس است.

وی با اشاره به اجرای برنامه های مختلف در هفته دولت امسال، از زحمات مدیران و مسئولان قدردانی و اظهار امیدواری کرد که مسئولان در راستای تحقق مطالبه اصلی مقام معظم رهبری در راستای اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی حرکت کنند.

وی با اشاره به فرا رسیدن سالروز شهادت امام جواد(ع)، ادامه داد: باید برای شناخت ائمه معصوم(ع) و اولیای الهی به صورت جدی گام برداشته شود همچنین جوانان و نوجوانان را برای حرکت در این زمینه ترغیب کرد.